Paříž se nachází na břehu řeky Seiny a je jedním z nejikoničtějších a nejromantičtějších měst na světě. S bohatou historií, krásnou architekturou a nekonečným množstvím kulturních pokladů je Paříž snem každého cestovatele.

Díky letecké společnosti Vueling se můžete vydat na levný prodloužený víkend. Nám se líbí tato letenka za 1424 Kč:

Pokud se chystáte na návštěvu tohoto úchvatného města, zde je seznam památek, které byste neměli minout:

1. Eiffelova věž (Tour Eiffel): Začněme tím nejslavnějším. Eiffelova věž, ikona Paříže, stojí na břehu Seiny a nabízí úchvatný výhled na město. Můžete vyjít po schodech nebo použít výtah, abyste dosáhli na vrchol.

2. Louvre: Louvre je jedním z největších a nejslavnějších muzeí na světě, domovem slavné Mona Lisy a mnoha dalších uměleckých skvostů. Prohlédněte si jejich bohatou sbírku a obdivujte architekturu budovy.

3. Notre-Dame de Paris: Tato gotická katedrála, inspirovaná slavným románem „Chuť medu“ od Victora Huga, je jedním z nejikoničtějších symbolů Paříže. Navštivte ji a vystoupejte na věž pro krásný výhled na město.

paříž
Eiffel Tower v Paříži, Francie.

4. Výstavní palác Versailles (Château de Versailles): Tento nádherný královský palác se nachází na předměstí Paříže a nabízí zážitek z královského života, rozlehlých zahrad a architektonických pokladů.

5. Montmartre: Tato umělecká čtvrť je známá pro baziliku Sacré-Cœur a bohémskou atmosféru. Projděte se úzkými uličkami a zastavte se v kavárnách a galeriích.

6. Latinská čtvrť (Quartier Latin): Tato čtvrť je plná historických budov, úzkých uliček a kaváren. Je to ideální místo na procházku a ochutnávku pařížských specialit.

Cesta z letiště Orly do centra Paříže:

Mezinárodní letiště Orly (Aéroport d’Orly) leží jihozápadně od centra Paříže. Existují různé způsoby, jak se dostat do centra města:

  1. Vlak RER: Nejrychlejší způsob, jak se dostat do centra Paříže, je vlak RER B. Můžete si vzít vlak RER B na stanici Antony a přestoupit na metro na některou z centrálních stanic, jako je Denfert-Rochereau nebo Saint-Michel-Notre-Dame.
  2. Orlyval: Tato automatická dráha Orlyval je rychlý způsob, jak se dostat z letiště Orly na konečnou stanici v Paříži, Antony, kde můžete přestoupit na vlak RER B.
  3. Autobus: Dostupné jsou také autobusové linky, jako Orlybus a Orlyval, které vás přivezou do různých částí města.
  4. Taxi nebo soukromý přepravce: Taxi jsou k dispozici před terminály letiště, a mnoho cestovních společností nabízí soukromé přepravce z letiště přímo do hotelu.

Pamatujte, že volba závisí na vašem rozpočtu a tom, kam přesně jdete v Paříži. Nejlepší způsob, jak se rozhodnout, je zvážit vaše preference a potřeby při cestování.

Kde se ubytovat?

Paříž je sice známá svým luxusem, ale to neznamená, že nemůžete najít levné ubytování v tomto úchvatném městě. Zde je několik tipů, jak najít cenově dostupné místo k přespání: