Antalya, ležící na turecké Riviéře, je jedním z nejoblíbenějších cestovních cílů pro turisty z celého světa. Tato krásná destinace nabízí nádherné pláže, historické památky, bohatou kulturu a mnoho dalšího.

Z pražského letiště využijte cenově zajímavé letenky od společnosti SunExpres, která létá do Antalye vždy ve středu, v páte a v neděli. Nám se líbí tato letenka:

Historie a kulturní dědictví

Antalya je bohatá na historii, a to zejména díky svému strategickému geografickému umístění. Město bylo založeno stále slavnými římskými císaři, což je zřejmé z mnoha dochovaných památek. Mezi nejvýznamnější patří Hadriánova brána, která sloužila jako vstup do starověkého města. Dalšími zajímavými místy jsou Antické divadlo a Staré město Kaleiçi, kde můžete procházet úzkými uličkami a obdivovat tradiční turecké domy.

Přírodní krásy

Antalya je známá také díky svým krásným plážím a přírodním krásám. Jednou z nejpopulárnějších pláží je Konyaalti Beach, která nabízí písečný pobřežní pás s výhledem na majestátné Taurské hory. Druhou oblíbenou pláží je Lara Beach, která je známá svými luxusními resorty a čistým mořem.

Pokud jste příznivci dobrodružství, můžete vyrazit do blízkého národního parku Göynük Canyon, kde si můžete užít trekking, horolezectví a koupání ve sladkovodních jezerech.

Ubytování

Antalya nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhoví různým rozpočtům a vkusům. Město je plné luxusních resortů, butikových hotelů, a také cenově dostupných možností. Oblíbeným místem k pobytu je oblast Kaleiçi, kde najdete historické hotely a pokoje s výhledem na moře. Pokud preferujete luxusní resorty, oblast Lara Beach je pro vás ideální volbou.

Teploty v prosinci a v zimě

Antalya má středomořské podnebí, což znamená, že nabízí teplé a vlhké léto a mírnou zimu. V prosinci a v zimě můžete očekávat průměrné teploty kolem 15-20°C, což je ideální pro ty, kteří chtějí uniknout chladnému počasí v jiných částech světa. Zimní období je ideální pro procházky po historických památkách a prozkoumání města bez velkých davů turistů.

Kde se ubytovat?

V Antalyi je mnoho skvělých hotelů a apartmánů, které nabízí různé úrovně luxusu a cenové kategorie. Zde je několik oblíbených možností: