Chcete-li se před zimou ještě trochu prohřát středomořským sluncem, vydejte se na Mallorku. Ať už budete lenošit na pláži, toulat se malebnými horskými městečky na západním pobřeží nebo ochutnávat speciality v místních “cellerech”, můžete si být jisti, že tenhle ostrov vás nabije energií.

Na Mallorku jezdím už 12 let a podzim je zdaleka mým nejvíce oblíbeným obdobím. Pryč jsou davy turistů, atmosféra klidnější a Mallorca ukazuje svoji pohodovější tvář. A s poklesem cen ubytování a letenek je to perfektní víkendový odskok. 

Říjen je měsícem pro opravdové milovníky Mallorky , dobrodruhy, kteří chtějí zažít místní slavnosti a utéct od přeplněných pláží a hlučných turistů. Jak se ostrov vyprázdní, ve vesničkách a městech rozesetých přes ostrov se pořádá řada festivalů , oslav místních produktů , stejně jako festivaly umění a hudby.

Ceny letenek na ostrov Mallorca ZDE

Počasí na Mallorce v říjnu

Říjnové počasí je ideální na příjemnou návštěvu ostrova, ohnivé letní teplo ustoupilo a teplota dosahuje přes 20 ° C. 

V říjnu občas sprchne, ale ničeho se nebojte- skutečné srážky jsou minimální. 

Nejlepší věci, které můžete dělat v říjnu na Mallorce

Podzim je obzvláště krásný v Serra de Tramuntana a dlouhé baleárské léto vrcholí právě v říjnu, kdy se sklízí bohatá úroda. Mallorca má spoustu místních produktů, ale doporučujeme navštívit prohlídku více než 70 místních vinařství .

Konec léta je ideální čas pro pěší turistiku na ostrově, a zatímco teploty jsou mírně chladnější, voda je stále dost teplá, aby jste mohli navštívit některé z nejznámějších pláží . Je také ideální čas pro cyklistickou dovolenou , několik kol golfu nebo pro účast na jednom z mnoha festivalů.

“Dobijte si baterky”

Na Mallorce se řiďte heslem Mallorčanů – “Co můžeš udělat až zítra, nedělej dnes“. Potěšte se západem slunce u moře, užívejte si všech radostí a požitků, vychutnejte si v klidu večeři, která tady běžně začíná kolem desáté… Zaručeně se tak zbavíte stresu a vrátíte se domů s opravdu “nabitými baterkami”.

Preferujete dovolenou od CK? Podívejte se ZDE na nabídky dovolené od 6 400 Kč.

Nechte se inspirovat našimi TOP aktivitami na Mallorce

Zažijte hodinový let balónem nad ostrovem Mallorca, prohlédněte si Katedrálu v Palmě, turistickým busem objevte krásy hlavního města a nebo si užijte večeři o 3 chodech a prohlédněte si velkolepou show Son Amar – vzrušující show s písní, tancem a akrobací.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky