Keukenhof, známý také jako největší květinový park v Evropě, je pravým rájem pro milovníky květin a přírody. Nachází se v Nizozemsku a každoročně přitahuje nespočet návštěvníků z celého světa, kteří si přijedou vychutnat jeho krásu.

V roce 2024 se tento park, rozkládající se na 32 hektarech, se otevře veřejnosti od 21. března do 12. května, nabízí tak návštěvníkům jedinečnou možnost prožít jaro v plném květu.

Náš tip na levnou letenku do Amsterdamu

Park, který každý rok přivítá šest až sedm milionů kvetoucích cibulovitých květin, včetně tulipánů, hyacintů, krokusů, narcisů, lilií a mnoha dalších, je mistrovským dílem zahradního designu. Cibule jsou sázeny v pěti vrstvách, což umožňuje, aby květinové koberce zůstaly plně rozkvetlé po celé jaro.

Hlavním lákadlem sezóny je květinové korzo. Tento alegorický průvod, bohatě zdobený řezanými květinami, je skutečným zlatým hřebem programu a očekávaným vrcholem pro mnoho návštěvníků.

Keukenhof nabízí nejen nádheru květin, ale i mnoho dalších atrakcí pro rodiny s dětmi a další návštěvníky. Park je vybaven dětskými hřišti, prolézačkami a výstavními galeriemi, kde jsou prezentovány různé druhy květin.

Tulipány na jaře a větrné mlýny v Nizozemsku.

Historie Keukenhofu sahá až do 15. století, kdy byl původně malou bylinkovou zahradou hraběnky Jacqueline z bavorského rodu Witelsbachů. Název parku, Keukenhof, což v překladu znamená „kuchyňská zahrada“, je odvozen od dvorské kuchyně, která odtud brala suroviny pro své potřeby.

Od roku 1949, kdy byl Keukenhof poprvé otevřen veřejnosti, se stal symbolem jarní krásy a místo pro návštěvníky z celého světa, aby se pokochali neuvěřitelnou pestrostí a nádherou přírody. Každý rok přináší nové téma a unikátní zahradní designy, díky kterým je každá návštěva Keukenhofu jedinečným zážitkem.

Rezervujte si vstupenky s předstihem a možností storna zdarma

Ubytování v okolí