Dublin, hlavní město Irska, je nádherným městem plným historie, kultury a zábavy. Toto město nabízí nespočet důvodů, proč se sem vydat a prozkoumat jeho krásu.

Z pražského letiště se nabízí celá řada levných letenek a nám se líbí třeba tato se společností Ryanair:

Historie a kultura

Dublin má bohatou historii, která sahá až do doby vikingského osídlení v 9. století. Můžete prozkoumat tuto historii v muzeích a historických památkách, jako je Dublin Castle, Christ Church Cathedral a St. Patrick’s Cathedral. Pro milovníky literatury je návštěva knihkupectví Hodges Figgis nebo knihovny Marsh’s Library povinností, neboť Dublin byl domovem mnoha slavných spisovatelů, včetně Jamese Joyce.

Přívětiví a pohostinní lidé

Irská pohostinnost a přívětivost jsou proslulé po celém světě, a to platí i pro obyvatele Dublina. Budete přivítáni s úsměvem a otevřenou náručí, když se budete procházet ulicemi města. Nebojte se zajít do místního hospůdky a posedět s místními, budete mile překvapeni vřelostí a přátelskostí místního obyvatelstva.

Guinness a Jameson: Irské poklady

Dublin je domovem dvou slavných alkoholických značek, Guinness a Jameson. Guinness Storehouse je nejen pivovar, ale také fascinující muzeum o historii a výrobě této slavné tmavého piva. Můžete si prohlédnout výrobní proces, ochutnat čerstvé pivo a navštívit ikonický Gravity Bar s panoramatickým výhledem na město.

Pokud jste spíše fanoušky whiskey, návštěva destilérie Jameson je pro vás tím pravým. Prohlédněte si výrobu tradiční irské whiskey a dokonce si ji vyzkoušejte v ochutnávkové místnosti. Naučíte se, jak správně ochutnávat tuto lahodnou irskou pochoutku.

Dublin, Irsko, Pohled na noční staré město v oblasti Temple Bar

Naše Top místa k návštěvě

Dublin má mnoho atrakcí a míst, která stojí za návštěvu. Zde je několik z nich:

  1. Temple Bar: Tato čtvrť je centrem umění, kultury a zábavy. Najdete zde mnoho uměleckých galerií, restaurací, hospůdek a obchodů s rukodělnými výrobky.
  2. Trinity College: Domov slavné knihovny a Book of Kells, jednoho z nejcennějších iluminovaných rukopisů na světě.
  3. Dublinská ZOO: Skvělý den pro rodiny a milovníky zvířat. ZOO se nachází v krásném Phoenix Parku.
  4. Dublinia: Interaktivní muzeum, kde můžete prozkoumat život ve středověkém Dublinu a dozvědět se více o vikingské historii města.
  5. Ha’penny Bridge: Symbol Dublinu a oblíbené místo pro fotografování.

Výborná kuchyně

Irská kuchyně je mnohem pestřejší, než si mnozí myslí. Můžete ochutnat tradiční pokrmy, jako je Irish stew, nebo se nechat unést moderními pokrmy v jedné z mnoha skvělých restaurací. A samozřejmě, nesmíte zapomenout na chuťovou explozi v podobě slavných ryb a hranolků.

Dublin je městem plným kouzla, historie a zábavy. Bez ohledu na to, jestli jste milovníkem historie, kultury, nebo jen chcete ochutnat skvělé pivo a whiskey, Dublin má co nabídnout. Takže neváhejte a naplánujte si svou návštěvu tohoto úžasného města. Budete mile překvapeni, kolik krásných zážitků vás zde čeká. Sláinte!

Kde se ubytovat?