Španělsko je zemí, která oplývá mnoha fascinujícími a historickými městy. Jedním z nejvíce okouzlujících měst tohoto kouzelného státu je Sevilla. Ležící na jihozápadě Španělska, Sevilla je město s bohatou historií, nádhernou architekturou a nepřeberem kulturních zážitků.

Během zimních měsíců společnost Ryaniar nabízí lety v úterý a v sobotu.

Historie

Historie Sevilly sahá tisíce let zpět do dob antického Španělska. Město bylo založeno Féničany a později se stalo důležitým římským městem s názvem Hispalis. Poté, co bylo dobyto Vizigóty a později Mauri, začala se Sevillská historie proměňovat. V 8. století byla město dobyta Maury, kteří zde zanechali význačnou stopu v podobě architektury, zahrad a vodních prvků.

V roce 1248 byla Sevilla dobyta Ferdinandem III. a Alfonsem X. a stala se důležitým městem Reconquisty, procesu znovudobytí Španělska od Maurů. Během této doby se město stalo centrem kultury, vzdělání a umění, a to nejen pro Španělsko, ale i pro celou Evropu.

sevilla
Plaza de Espana, Sevilla, Andalusia, Španělsko

Must-See Místa

  1. Alhambra: Toto je jedna z nejvýznamnějších památek Sevilly a celého Španělska. Jedná se o nádherný palácový komplex z doby maurů, který se pyšní složitou architekturou, zahradami a zdobenými interiéry.
  2. Katedrála v Seville: Tato katedrála je největší gotickou katedrálou na světě a je známá také svým věžovým nádherným věžím Giralda, kterou lze vyšplhat až nahoru a dostat tak úžasný výhled na město.
  3. Reales Alcázares: Tento královský palác je dalším příkladem krásy maurské architektury v Seville. Je to krásné místo s rozlehlými zahradami, nádherně zdobenými místnostmi a několika paláci.
  4. Barrio Santa Cruz: Toto je historická čtvrť Sevilly, která nabízí úzké středověké uličky, krásné náměstí, restaurace a tradiční flamenco bary.
  5. Metropol Parasol: Tento moderní architektonický zázrak je známý jako „houba“ a nabízí pohled na město z výšky. Je to skvělé místo na procházku a fotografování.
  6. Plaza de España: Toto náměstí je zářivým příkladem sevillské renesance. Můžete si zde prohlédnout nádherně zdobenou budovu a procházet se kolem kanálů, které lemují náměstí.
  7. Archivo de Indias: Toto je místo, kde jsou uloženy historické dokumenty týkající se objevování Ameriky. Je to skvělé místo pro ty, kteří mají zájem o španělskou koloniální historii.

Ubytování v Seville

V Seville najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po útulné apartmány. Některé z nejoblíbenějších možností ubytování zahrnují:

Luxusní

Budget

Booking.com