Valencia, s jejím bohatým kulturním dědictvím a moderními atrakcemi, je plná míst, která stojí za návštěvu. Zde je deset nejlepších míst, která byste měli zařadit do svého itineráře.

Muzeum Principe Felipe a Hemisferic building ve Valencii

Co vidět a navštívit

 1. Město umění a vědy (Ciudad de las Artes y las Ciencias) – Futuristický komplex staveb, včetně Oceanografického parku, Paláce umění královny Sofie, Hemisfèricu a dalších.
 2. La Lonja de la Seda – Gotická budova bývalé hedvábné burzy, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO, je mistrovským dílem civilní gotiky.
 3. Valencijská katedrála – Tento nádherný chrám, domov Svatého grálu, je směsicí různých architektonických stylů od románského přes gotický až po barokní.
 4. Mercado Central – Jeden z největších a nejkrásnějších krytých tržišť v Evropě, kde najdete čerstvé produkty a místní speciality.
 5. Bioparc Valencia – Inovativní zoologická zahrada, kde jsou zvířata chována ve velmi realistických podmínkách, napodobujících jejich přirozené prostředí.
 6. Jardín del Turia – Rozlehlý park, který vznikl v bývalém korytě řeky, nabízí zelený prostor pro odpočinek, sport a kulturu v srdci města.
 7. Plaza de la Virgen a Plaza de la Reina – Tyto sousedící náměstí jsou živým centrem valencijského veřejného života, obklopené historickými budovami a nabízejí úžasný výhled na katedrálu.
 8. Pláže Malvarrosa a Cabanyal – Rozsáhlé městské pláže s jemným zlatým pískem, ideální pro relaxaci a vodní sporty.
 9. Barrio del Carmen – Staré město plné úzkých uliček, kaváren, barů a galerií, které dokonale zachycuje historii a současný život Valencie.
 10. Palau de la Música – Renomovaný koncertní sál s vynikající akustikou, který je domovem pro širokou škálu hudebních a kulturních akcí.

Pláže

Valencia se může pochlubit několika úžasnými plážemi. Platja de Malvarrosa a Platja de Cabanyal jsou nejznámější městské pláže, obě nabízejí široký výběr zařízení a jsou snadno dostupné z centra města. Pro ty, kteří hledají klidnější atmosféru, Platja de Pinedo a Platja de l’Arbre del Gos jsou méně přelidněné a ideální pro relaxaci.

Valencie

Doprava z letiště do centra

Valencijské letiště (Aeroport de València) se nachází asi 8 km západně od centra města. Do centra se můžete dostat několika způsoby:

 • Metro – Linky 3 (červená) a 5 (zelená) vás přímo dovezou do centra města za přibližně 20 minut.
 • Autobus – Linka 150 (Aero-bus) spojuje letiště s centrem města, cesta trvá asi 45 minut.
 • Taxi – Výjezd taxíkem je nejrychlejší, ale i nejdražší možností. Cesta do centra města obvykle trvá 15 až 20 minut.

Kde se ubytovat?

Luxusní hotely

 1. Caro Hotel – Jedinečný butikový hotel umístěný v historické budově v centru Valencie, nabízí exkluzivní služby a luxusní ubytování.
 2. The Westin Valencia – Tento luxusní hotel se nachází ve velkolepé historické budově a nabízí prostorné pokoje, nádherné zahrady a výjimečné wellness služby.
 3. Hospes Palau de la Mar – Umístěný v nádherné historické budově, tento hotel nabízí eleganci, komfort a prvotřídní služby, včetně spa a gurmánské restaurace.

Ekonomická ubytování

 1. Hostal Venecia – Centrálně umístěný a cenově dostupný, tento hostal nabízí pohodlné a čisté pokoje s výhledem na náměstí Plaza del Ayuntamiento.
 2. Purple Nest Hostel – Toto mládežnické ubytování je populární volbou pro backpackery a nabízí barevné pokoje, společenské prostory a časté akce pro hosty.
 3. Cosy Rooms Bolsería – Umístěný v srdci historického centra, nabízí cenově dostupné, ale stylové pokoje v blízkosti hlavních turistických atrakcí.

Běžné oblíbené hotely

 1. Hotel Las Arenas Balneario Resort – Tento hotel nabízí perfektní kombinaci plážového odpočinku a luxusu, s nádherným výhledem na Středozemní moře a prvotřídními službami.
 2. Vincci Mercat – Nachází se jen kousek od tržnice Mercado Central, tento hotel nabízí moderní ubytování, střešní terasu s bazénem a výhled na město.
 3. NH Valencia Center – Umístěný v blízkosti Jardín del Turia, tento hotel nabízí pohodlné pokoje, bazén na střeše a snadný přístup k atrakcím města.