Společnost Smartwings odpovídá na navýšení letů Ryanairem: v hlavní sezóně můžete letět do Málagy za neuvěřitelných 1 418 Kč včetně příručního zavazadla.

A co v Málaze?

Málaga je město, které má všechno, co si můžete přát: historické centrum plné kultury, bohatou uměleckou scénu, hory a přírodu na dosah ruky a krásné pláže jen několik kroků od rušných turistických ulic – přímo ve městě.

Jak probíhá let a bezpečnost

Mnoho z vás má otázky ohledně toho, jak to ve Španělsku chodí po covid-19, zda se musí chodit všude v roušce a jak fungují služby. Pro odpověď jsem si zaletěl přímo na místo:

Do Málagy jsem přiletěl hned prvním letem společnosti Smartwing 1.7. 2020. Téměř po třech měsících přerušení provozu bylo letadlo plné a let proběhl klidně s přistáním na čas na hlavním andaluzském letišti.

Během letu musíte mít nasazenou roušku a personál letadla pracuje s respirátorem a ochranným štítem. Palubní servis je omezený na balené potraviny a nápoje. Lze platit pouze kartou. Omezení pobyhu po palubě (hlavně možnost si dojít na toaletu) není.

Letiště v Málaze a bezpečnostní nařízení

Po přistání v Málaze vás čeká vyplnění zdravotního dotazníku. Pokud se nechcete zdržovat na letišti, lze si ho vyplnit předem, kdy získáte QR kód a jdete rovnou k přepážce. Online formulář je ZDE.

U stolu vás čeká pouze automatické změření teploty a odevzdání dotazníku, případně načtení QR kódu.

Testy na Covid-19 nejsou španělskými úřady při vstupu do země vyžadovány. Neexistuje povinnost automatického vstupu do karantény po příjezdu.

Ve Španělsku platí i po skončení nouzového stavu (21. 6.) povinnost nošení roušek či respirátorů na všech veřejných prostranstvích a ve veřejně přístupných uzavřených prostorách, kde není možné dodržovat odstup 1,5 metrů. 

Roušky se opravdu vyžadují a nošení např. ve vlaku se kontroluje. Musíte mít opravdu rošku, nákrčník přes pusu už může být problém.

Ve městě: teplota 40ºC a roušky na ulici pouze dobrovolně

K samotné Málaze: od prvního dne nás čekalo pravé letní počasí s teplotou blížící se 40 ºC, což znamenalo jasnou volbu: jít se osvěžit do moře. 

Město žije běžným všedním životem, všechny restaurace, bary, noční kluby jsou otevřené. Pláže jsou plné „tak akorát“, kde každý má svůj prostor pro slunění.

Pokud dodržujete bezpečný odstup alespoň 1,5 metru nemusíte mít nasazenou roušku. Lidé je ale běžně nosí i na ulici- můj odhad je tak 40% lidí s rouškou.

Při vstupu do obchodu je rouška povinná. V běžné praxi to není výrazná komplikace, prostě máte v kapse roušku a tu použijete pokud je to nutné.

Katastrofické scénáře o slunění v roušce a lehátkách v boxech z plastu se naštěstí nekonají a vítězí zdravý rozum, kde si každý sám hlídá bezpečný odstup. Moře si tedy užíváte podle vašich zvyklostí.

Pokud mohu porovnat přístup k bezpečnostním opatřením- můj pocit je, že je ve Španělsku je berou opravdu vážně, ale s pohodovým jižanským přístupem. Jako turisté zde budete vítáni, užijete si hlavní turistické atrakce v příjemné atmosféře a zatím bez davů.

Díky akcím leteckých dopravců a nízkým cenám v hotelech si užijete krásnou, levnou a bezpečnou dovolenou.

Cala del Moral

Málaga 8.8. až 13.8. 2020 se Smartwings za 1 418 Kč

Další levné termíny

1 418 Kč

12.8. až 18.8. 2020
Letenky zde

1 418 Kč

15.8. až 20.8. 2020
Letenky zde

1 418 Kč

20.8. až 25.8. 2020
Letenky zde

Novinka: online půjčovna kol a motocyklů od 3,88 EUR /den

Projeďte se po Málaze na mopedu nabo na kole. Cena včetně přilby a bezpečnostního zámku.

  • Porovnejte 942 půjčoven po celém světě
  • Záruka nejlepší ceny
  • Zrušení ZDARMA u většiny rezervací
  • Rezervace ZDE

Ubytování s možností storna zdarma

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Ubytování v našich apartmánech

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky

Úvodní fotografie od Adrianna Calvo ze služby Pexels. Ostatní foto: Autor