Milán má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do období Římské říše, kdy byl známý jako Mediolanum. Ve středověku bylo město centrem obchodu a finančnictví, což přispělo k jeho bohatství a významu.

Předpokládaná doba čtení: 4 minuty

Pokud plánujete cestu do Milána a hledáte cenově dostupnou možnost, pak vám může vyhovovat nabídka letecké společnosti easyJet. Z Prahy do Milána nabízí zpáteční letenky již od 633 Kč v termínu od 10. do 17. října 2024.

Co navštívit a vidět v Miláně

 1. Katedrála Duomo di Milano: Tento gotický chrám je symbolem Milána a jednou z největších katedrál na světě.
 2. Galerie Vittorio Emanuele II: Jedna z nejstarších nákupních galerií na světě, známá svým impozantním skleněným stropem a luxusními obchody.
 3. Santa Maria delle Grazie a Poslední večeře Leonarda da Vinci: Klášter, kde najdete jedno z nejslavnějších děl Leonarda da Vinci, Poslední večeře.
 4. Hrad Sforzesco: Monumentální hrad a pevnost s nádhernými parky a muzei.
 5. Opera La Scala: Jedno z nejproslulejších operních divadel na světě.
 6. Brera Art Gallery: Domov jedné z nejvýznamnějších sbírek italského umění.

Oblíbené restaurace v Miláně

Milán je známý svou vynikající kuchyní a nabízí široký výběr restaurací, od tradičních italských bistrech po luxusní gastronomické zážitky. Doporučujeme:

 • Trattoria del Nuovo Macello: Skvělé místo pro ochutnání milánského rizota nebo osso buco.
 • Ristorante Galleria: Pro milovníky moderní italské kuchyně.
 • L’Immagine Ristorante Bistrot: Příjemné prostředí s vynikajícím výběrem past a místních specialit.

Jak se dostat z letiště do centra

Milán má dva hlavní letiště – Malpensa a Linate. Z letiště Malpensa je nejlevnější cestou vlak Malpensa Express, který vás dovede do centra města za přibližně 15 euro. Z letiště Linate můžete využít autobusové spojení, které je ještě levnější.

Kde se ubytovat?

Milán nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí jak náročné cestovatele, tak ty, kteří hledají cenově dostupnější varianty. Zde je několik doporučení pro hotely a apartmány jak v centru města, tak i v klidnějších oblastech mimo centrum.

Luxusní a butikové hotely v centru

 1. Armani Hotel Milano: Tento hotel nabízí nádherný výhled na město a je umístěn v prestižní čtvrti Quadrilatero della Moda, což je ideální pro milovníky nákupů.
 2. Mandarin Oriental, Milan: Nachází se v blízkosti opery La Scala a nabízí luxusní ubytování s vynikajícím servisem.
 3. Bulgari Hotel Milano: Tento butikový hotel, umístěný v klidném privátním parku, nabízí elegantní ubytování v srdci města.

Střední cenová kategorie a apartmány

 1. Uptown Palace: Moderní hotel, který se nachází kousek od Duoma, nabízí skvělou hodnotu za peníze a útulné pokoje.
 2. Residence Aramis Milan Downtown: Nabízí apartmány s vlastním stravováním, což je ideální pro ty, kteří hledají více soukromí a domácí pohodlí.
 3. Room Mate Giulia: Tento barevný a moderně zařízený hotel je blízko Duoma a nabízí skvělý poměr ceny a kvality.

Cenově dostupné možnosti mimo centrum

 1. B&B Hotel Milano San Siro: Tento hotel je ideální pro fanoušky fotbalu, jelikož je umístěn blízko fotbalového stadionu San Siro. Nabízí jednoduché, ale pohodlné ubytování.
 2. Hotel Da Vinci: Umístěný trochu dál od centra, ale s dobrým přístupem k veřejné dopravě, tento hotel nabízí moderní pokoje za příznivé ceny.
 3. Ostello Bello: Pro backpackery a ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem, je tento hostel skvělou volbou. Nabízí společné i soukromé pokoje a je situován nedaleko hlavních atrakcí.
Booking.com