Pokud hledáte destinaci, která spojuje historii, kulturu, výbornou kuchyni a nádherné pobřeží, pak je město Neapol v Itálii tím pravým místem pro vaši další dovolenou.

Společnost WizzAir vám nyní nabízí čtyřikrát týdně přímé lety z Prahy, ať už se rozhodnete cestovat v pondělí, ve středu, v pátek nebo v neděli. A co je ještě lepší, ceny letenek začínají už od 1225 Kč, což z této destinace dělá cenově dostupnou možnost pro všechny cestovatele.

Co vidět a zažít v Neapoli?

Historické Památky:

Pompeje: Neapol je skvělým výchozím bodem pro výlety do slavných Pompejí. Tento archeologický skvost vás vtáhne do historie starověkého Říma.

Hrad Nového Města: Castel Nuovo je impozantní hrad při pobřeží, který pochází ze 13. století. Můžete si prohlédnout nádherné pokoje a výhled na moře.

Kaple San Severo: Tato kaple je známá svými tajemnými sochami a sochami, včetně slavného „Kristus vězněný v síti“ od Giuseppeho Sanmartina.

Kulinářské zážitky:


Pizza: Neapol je domovem pravé italské pizzy. Navštivte pizzerie, jako je „Da Michele“ nebo „Sorbillo,“ kde si můžete vychutnat tu nejlepší pizzu, jaká kdy byla vytvořena.

Pasta: Neapolská kuchyně je také proslulá svými těstovinami. Nezapomeňte ochutnat těstoviny „spaghetti alle vongole“ (s hřebenatkovými mušlemi) nebo „pasta alla Genovese“ (s cibulí).

Noční život:


Spaccanapoli: Tato úzká ulice v historickém centru města je centrem nočního života. Najdete zde bary, kluby a restaurace s tradiční hudbou a tancem.

Piazza Bellini: Tato náměstí je oblíbené mezi místními a turisty. Najdete zde různé bary a kluby, kde můžete vychutnat hudbu a zábavu až do pozdních nočních hodin.

Výlety z Neapole:


Amalfi Coast: Krásné pobřeží Amalfi je jen kousek cesty od Neapole. Můžete si pronajmout auto nebo se vydat na autobusový výlet a obdivovat scenérii a malebná města podél pobřeží.

Capri: Ostrov Capri je dalším oblíbeným výletním místem. Užijte si tyrkysově modré moře, skalnaté útesy a luxusní butiky.

Neapol je jedinečnou destinací, která vám nabídne bohatou směs historie, kultury a kulinářských zážitků. A s přímými lety z Prahy a cenami od 1225 Kč, je nyní snadněji dostupná než kdy jindy. Přijďte a objevte tuto italskou perlu na břehu Tyrhénského moře.

Kde se ubytovat?

Pokud se chystáte na cestu do krásného města Neapol v Itálii, pravděpodobně už máte v hlavě spoustu otázek ohledně ubytování. Neapol nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po útulné apartmány. Zde je náš seznam doporučených ubytovacích možností pro vaši návštěvu Neapole.

Booking.com