Kanárské ostrovy, nacházející se ve východní části Atlantského oceánu, jsou oblíbeným turistickým cílem pro miliony návštěvníků z celého světa. A mezi těmito krásnými ostrovy se Gran Canaria vyčnívá jako jedna z nejoblíbenějších destinací.

Z vídeňského letiště se nabízí skvělá příležitost si levně prodloužit léto a i v prosinci zažít teploty okolo 25 stupňů. Létá se v úterý, ve čtvrtek a v sobotu a naším tipem je tato letenka:

Gran Canaria, třetí největší ze sedmi Kanárských ostrovů, se může pyšnit rozmanitými krajinami. Od nádherných pláží na pobřeží až po horské štíty vnitrozemí, Gran Canaria nabízí něco pro každého. Ostrov má mírné subtropické klima s teplotami, které jsou příjemné po celý rok. To z něj činí ideální destinaci pro návštěvníky, kteří touží po slunci a teple.

Pláže a Vodní Aktivity

Gran Canaria je známá svými nádhernými plážemi. Pobřeží ostrova nabízí nekonečnou řadu možností pro milovníky slunce a moře. Pláž Maspalomas s dunami, které připomínají poušť, je jednou z nejznámějších na ostrově. Zde můžete relaxovat, opalovat se a procházet se podél pobřeží.

Pokud jste do vodních aktivit, Gran Canaria vám nabízí možnosti jako šnorchlování, potápění, surfování a rybaření. Moře kolem ostrova je plné života a nabízí jedinečné zážitky pro milovníky přírody.

kanárské ostrovy gran canaria

Nádherná Příroda

Gran Canaria není pouze o plážích. Uprostřed ostrova se nachází národní parky, kde můžete objevit úchvatnou přírodu a jedinečné flóru a faunu. Roque Nublo, majestátní skalní útvar v centrální části ostrova, je jedním z hlavních symbolů Gran Canaria a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Dalšími přírodními skvosty jsou důl Barranco de Guayadeque a důl Barranco de Fataga, které jsou obklopeny skalnatými útesy a zelenými palmy. Tyto údolí jsou také domovem historických jeskynních osad, které mohou návštěvníci prozkoumat.

Kde se ubytovat?

Na ostrově Gran Canaria, konkrétně v oblasti Maspalomas a Playa del Inglés, najdete širokou škálu ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, butikových rezortů a cenově dostupných možností. Zde je několik oblíbených hotelů v této oblasti: