Navštívit Gdaňsk se určitě vyplatí – toto město v cestovatelských žebříčcích pravidelně soutěží s Krakovem o titul vůbec nejhezčího polského města.

Centrum starého města tvoří náměstí Dlugy Targ (Long Market), na kterém se také nachází radnice (Gdańsk Town Hall), do jejíž věže můžete vystoupat a mít celé město jako na dlani. Ve věži radnice je navíc slavná zvonkohra, která v poledne spustí hymnu Evropské unie, Schillerovu Ódu na radost.

Z pražského letiště zde můžete být díky nové lince společnosti Ryanair za necelou hodinu a půl. Ceny za zpáteční letenku lehce přesahují 1200 Kč včetně malého zavazadla. Odlety ve středu a v sobotu.

Hotel nebo apartmán? Vybírejte ze stovek možností…

Vyhledejte si pohodlně ubytování, které Vám vyhovuje umístěním a cenou.

Booking.com

Pohodlný transfer z letiště

Gdaňské letiště  leží poblíž obchvatu Trojměstí (Obwodnica Trójmiasta, E28), po kterém se dostaneme jak do Gdaňska, tak do Sopot a Gdyně. Z letiště se do centra města, na hlavní vlakové nádraží dostaneme asi nejlépe železnicí Pomorska Kolei Metropolitalna, kterou od konce roku 2022 obsluhují vlaky společnosti Polregio. Vlaková zastávka „Gdańsk Port Lotniczy“ je přímo u terminálu. Při cestě na vlakové nádraží Gdansk Glowny se přestupuje ve stanici Gdańsk Wrzeszcz, cesta trvá i s přestupem 31 až 40 minut.

Web letiště: http://www.airport.gdansk.pl