Toto úchvatné město nabízí něco pro každého, od milovníků historie až po gurmány a milovníky umění.

Vieux-Lyon, kostel Saint-Georges, barevné domy a lávka v centru, na řece Saone

Co vidět v Lyonu

 1. Vieux Lyon (Starý Lyon) – Tato historická čtvrť je známá svými středověkými a renesančními budovami. Nezapomeňte navštívit katedrálu Saint-Jean a procházet se úzkými uličkami plnými tradičních obchodů.
 2. Fourvière – Vyhledejte baziliku Notre-Dame de Fourvière, která dominuje městu z kopce a nabízí úchvatný výhled na Lyon. Nedaleko se nachází také antické divadlo, kde se v letních měsících konají koncerty a festivaly.
 3. Presqu’île – Tato oblast mezi řekami Saône a Rhône je centrem lyonského obchodu a kultury. Naleznete zde Place Bellecour, jedno z největších veřejných náměstí v Evropě, a řadu muzeí, jako je Musée des Beaux-Arts.
 4. La Croix-Rousse – Tato čtvrť byla domovem lyonských hedvábníků a je známá svými unikátními „traboules“ – tajnými průchody skrz domy. Je to ideální místo pro milovníky architektury a historie.

Restaurace a gastronomie

Lyon je považován za gastronomickou metropoli Francie. Zde jsou tři tipy na výjimečné restaurace:

 1. La Mère Brazier – Tato legendární restaurace nabízí klasickou francouzskou kuchyni a je držitelem dvou michelinských hvězd.
 2. Bouchon Lyonnais – Pro autentickou lyonskou zkušenost navštivte některý z tradičních „bouchons“, kde můžete ochutnat místní speciality jako je quenelle a andouillette.
 3. Têtedoie – Z této restaurace na kopci je krásný výhled na město a nabízí se zde vynikající moderní francouzská kuchyně.

Bary a noční život

 1. La Barge – Plavoucí bar na řece Rhône, který je populární pro svou živou atmosféru a skvělé koktejly.
 2. Le Sucre – Na střeše bývalého cukrovaru najdete tento bar, který se večer proměňuje v živý klub s DJi a tanečními večery.
 3. L’Antiquaire – Pro milovníky klasických koktejlů je tento bar perfektní volbou, nabízí širokou paletu nápojů ve stylu speakeasy.

Výlety mimo město

 1. Perouges – Tento středověký městečko je jen krátkou jízdu od Lyonu a je ideální pro milovníky historie a fotografování.
 2. Vínořská oblast Beaujolais – Milovníci vína by neměli vynechat návštěvu této regionální vinařské oblasti, kde můžete ochutnat místní vína přímo od výrobců.
 3. Annecy – Tento malebný město u jezera, známé jako „Benátky Alp“, je fantastické místo pro jednodenní výlet.

Jak se dostat do Lyonu

Z Prahy do Lyonu létá přímý let společností Volotea, například od 5.6. do 21.6. 2024 za cenu 1384 Kč. Tento přímý spoj umožňuje pohodlný přístup do tohoto fascinujícího města.

Kde se ubytovat?

Lyon, jako významný kulturní a gastronomický uzel Francie, nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po cenově dostupné ubytování. Ať už hledáte pohodlí prvotřídního hotelu nebo budgetové varianty s unikátním šarmem, Lyon má co nabídnout každému cestovateli.

Luxusní hotely

 1. Villa Florentine – Tento bývalý klášter, který se nyní pyšní pěti hvězdičkami, se nachází na kopci nad starým městem. Nabízí nádherný výhled na Lyon, luxusní ubytování, gurmánskou restauraci a relaxační wellness centrum.
 2. Cour des Loges – Ubytujte se v srdci historického centra ve Vieux Lyon ve stylu renesančního paláce. Hotel Cour des Loges kombinuje historický šarm s moderním luxusem a zahrnuje lázně, bazén a výtečnou restauraci.
 3. InterContinental Lyon – Hotel Dieu – Tento nově zrekonstruovaný hotel se nachází v bývalé nemocnici Hôtel-Dieu a je jedním z nejnovějších přírůstků k lyonským luxusním hotelům. Hosté zde mohou očekávat sofistikované pokoje, prvotřídní služby a centrální polohu.

Budgetové hotely

 1. MEININGER Hotel Lyon Centre Berthelot – Tento hotel nabízí skvělý poměr ceny a kvality s moderním a pohodlným ubytováním. Je ideální pro mladé cestovatele a rodiny hledající cenově dostupné ubytování.
 2. Hôtel de Paris – Nachází se v centru Lyonu, tento hotel je výbornou volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupné, ale pohodlné ubytování. Hotel se nachází blízko hlavních turistických atrakcí a je ideální pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat město pěšky.
 3. Ibis Budget Lyon Gerland – Pro ty, kteří cestují s omezeným rozpočtem, nabízí tento hotel čisté a jednoduché pokoje v blízkosti veřejné dopravy, což usnadňuje průzkum města.

Unikátní ubytování

 1. Mob Hotel – Nachází se ve čtvrti Confluence, tento trendy hotel kombinuje moderní design s ekologickým přístupem. Mob Hotel je známý svými kulturními akcemi, které zahrnují koncerty a filmové večery.
 2. Les Hautes Bruyères – Tento půvabný guesthouse nabízí ubytování v romantickém stylu s osobním přístupem. Nachází se na okraji Lyonu, což poskytuje klidný únik z městského ruchu.
 3. Dock Ouest Residence – Nabízející apartmány s vlastním stravováním, tento hotel je ideální pro dlouhodobější pobyty. Dock Ouest se nachází ve čtvrti Vaise a je blízko řeky Saône, což je perfektní pro večerní procházky.