Strávit několik dní v Kodani může být skvělý zážitek, jelikož město je známé pro svou bohatou historii, živou kulturu a krásnou architekturu.

Nabízíme vám návrh levných letenek s tipy na program:

Letenky s Ryanair

Letenka s Eurowings

Pár dní v Kodani


Ráno:

Začněte svůj den tradiční dánskou snídaní v místní kavárně. Zkuste nějaké otevřené sendviče nazývané „smørrebrød“ nebo pečivo jako dánský „kanelsnegle“ (skořicový koláč).

Vydejte se do oblasti Nyhavn, která je známá pro své pestrobarevné budovy a živou atmosféru. Procházejte se podél pobřeží a možná si dokonce vezměte plavbu po kanále, abyste získali jedinečný pohled na město.

Pozdě dopoledne: 3. Navštivte zámek Rosenborg, nádherný renesanční palác obklopený krásnými zahradami. Uvnitř můžete vidět dánské korunovační klenoty.

Oběd: 4. Po obědě si pochutnejte v jedné z mnoha restaurací v oblasti Indre By (vnitřní město).

Odpoledne: 5. Prozkoumejte zábavní park Tivoli, ikonický zábavní park, který baví návštěvníky od 19. století. Projděte se na jednom z horských drah nebo jednoduše pobíhejte a užívejte si atmosféru.

Večer: 6. Večeři si dejte v dánské restauraci a vyzkoušejte tradiční pokrmy jako „frikadeller“ (masové kuličky) nebo „stegt flæsk med persillesovs“ (smažená vepřová krkovička s petrželovou omáčkou).

Noc: 7. Objevte živou noční scénu Kodaně v čtvrtích Vesterbro nebo Nørrebro. Máte na výběr z mnoha barů, klubů a míst s živou hudbou.

Další den

Ráno:

Začněte svůj den návštěvou Rundetårn (Kruhové věže). Vystupte nahoru pro panoramatický výhled na město.

Pozdě dopoledne: 2. Projděte se k paláci Amalienborg, oficiálnímu sídlu dánské královské rodiny. Nezapomeňte na střídání stráží kolem poledne.

Oběd: 3. Polední jídlo si vychutnejte v jedné z restaurací podél Christianshavnského kanálu.

Odpoledne: 4. Navštivte Kodaňskou operu nebo si udělejte procházku botanickou zahradou.

Pozdní odpoledne: 5. Prozkoumejte unikátní čtvrť Christiania, samo-označovanou autonomní komunitu s fascinující historií. Buďte ohleduplní k pravidlům a zvyklostem při návštěvě.

Večer: 6. Večeři si dejte v jedné z mnoha restaurací se specialitami z mořských ryb v oblasti Nyhavn a ochutnejte čerstvé dánské ryby.

Noc: 7. Udělejte si večerní procházku po promenádě Langelinie a navštivte slavnou sochu Malé mořské panny.

Nezapomeňte si dávat pauzy, ochutnat dánské pečivo a kávu v místních kavárnách a ponořit se do kouzla tohoto města. Kodaň je známá svou kulturou přátelskou k cyklistům, takže zvažte pronájem kola pro pohodlné prozkoumávání tohoto krásného města.

Rezervujte si nejlepší hotel ve městě

Booking.com