V případě Malty rozhodně platí, že co je malé, to je pěkné. Tenhle ostrov ve Středozemním moři se vám bude líbit, pokud chcete hodně věcí vidět.

Letenky z Prahy za 1 816 Kč a Vídně za 902 Kč.

Není moc ostrovů ve Středozemním moři, které vám dokáží tolik nabídnout jako právě Malta. I když se jedná o nejmenší stát v Evropské unii, dokáže si získat každého. Rodiny ocení moře, krásné pláže a teplo, mladší ročníky nadchne bohatý noční život a starší si zamilují klid a krásu tohoto místa.

Na každém rohu navíc potkáte mnoho historických skvostů a památek, které možná za jednu dovolenou ani nestihnete navštívit. To vše jen za 2,5 hodiny letu z Prahy.

Maltu mnoho turistů ignoruje zejména v porovnání s populárnějšími destinacemi, jako je Francie, Itálie, Španělsko či Chorvatsko. Zdejší dovolená by pro vás ale klidně mohla být splněným snem.

Náhled na akci z okolních letišť

Další levné termíny

Náhled na akci z Prahy

Další levné termíny

Novinka: online půjčovna kol a motocyklů

  • Pohybujte se po městě jako místní: na kole nebo mopedu
  • Záruka nejlepší ceny
  • Zrušení ZDARMA u většiny rezervací
  • Nabídky ZDE

AKČNÍ LETENKY S PELIKÁNEM Z PRAHY ZDE

AKČNÍ LETENKY S PELIKÁNEM Z VÍDNĚ ZDE

AKČNÍ LETENKY S PELIKÁNEM Z NORIMBERKU ZDE

Rybářské loďky vypadají jako z pohádky.

Pestrá historie dělá ostrov opravdu lákavým. Má řadu míst, která byste si neměli nechat ujít. První zmínky o Maltě se datují asi 5000 let před Kristem a z této doby se dochovaly megalitické stavby. Jaká civilizace je vytvořila se neví. Nejznámější se nacházejí na jižní straně ostrova, chrámy Tarxien a HagarQim. Strategická poloha místa lákala nejrůznější národy. Objevili se zde Féničané, Kartaginci, Arabové i Římané. Ostrov není tak velký, proto ho můžete klidně prozkoumat na vlastní pěst v pronajatém autě nebo pomocí veřejné dopravy. Všechna ta fascinující muzea a atrakce vám rozhodně nesmí uniknout.

Angličtina je druhým oficiálním jazykem Malty, takže si s ní bez problémů vystačíte. Jazyková bariéra bývá častou překážkou různých prázdninových destinací. A proč je tu angličtina tak rozvinutá? Dlouhou dobu bývala Malta součástí britského impéria (asi 160 let). Nezávislost získala v roce 1964. To formovalo obyvatele ostrova, a proto zde komunikace pro anglicky mluvící turisty není žádný problém. Maltština tu ale stále žije a je primárním jazykem obyvatelstva.

Podívejte se na ubytování s možností storna zdarma

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Naše nejoblíbenější aktivity

Prozkoumejte ostrov Gozo na celodenním výletě. Navštivte baziliku Ta ‚Pinu a vydejte se do Cittadelly. Prohlédněte si ohromující pláže a místa světového dědictví UNESCO. Využijte 1 nebo 2denní jízdenku na hop-on hop-off bus. Užijte si slevy až 50% ve více než 150 zařízeních na Maltě. Užijte si přístup k některým z nejlepších turistických tras na ostrově, muzeím a aktivitám, včetně restaurací, vodních sportů a mnoha dalších.

Dovolená s CK od 9 790 Kč

V tuto chvíli nebyly nalezeny žádné nabídky.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky