Vánoce v teple na Sicílii: Letenky za 2690 Kč!

Chcete prožít Vánoce trochu jinak než obvykle? Co takhle uniknout chladnému počasí a užít si příjemného jarního počasí v Catanii na Sicílii? Nyní máte jedinečnou příležitost! Z Prahy můžete odletět 24. prosince 2024 a vrátit se zpět 28. prosince za fantastických 2690 Kč.

Proč Catania?

Catania, ležící na východním pobřeží Sicílie, je městem plným historie a kultury. Přestože je město často ve stínu svého známějšího souseda, Palerma, nabízí Catania jedinečné zážitky a památky.

Hlavní atrakce:

  1. Piazza del Duomo: Toto nádherné náměstí je srdcem Catanie. Najdete zde impozantní katedrálu svaté Agáty a slavný symbol města, „Liotro,“ sochu slona.
  2. Římské amfiteátrum: Objevte starověkou historii Catanie. Toto amfiteátrum je jedním z největších v Itálii a odkrývá bohatou historii města.
  3. Via Etnea: Hlavní nákupní a společenská ulice v Catanii, ideální pro procházky a kavárny.
  4. La Pescheria: Tradiční rybí trh, kde můžete zažít pravou atmosféru sicilského života.

Etna: Spící obr v pozadí

Nedaleko Catanie se tyčí majestátní sopka Etna, nejvyšší a nejaktivnější sopka v Evropě. Její krásy a tajemství přitahují turisty i vědce z celého světa. Můžete se vydat na organizované výlety a prozkoumat okolí této úchvatné přírodní památky.

Tip: Nezapomeňte navštívit Parco dell’Etna, národní park, který nabízí nádherné výhledy a unikátní přírodní scenérie.

Catania je skvělou destinací pro ty, kteří chtějí prožít Vánoce netradičně a zažít kousek autentické Sicílie. A za cenu 2690 Kč za letenku je to lákavá příležitost, kterou byste neměli nechat ujít. Tak neváhejte a zažijte nezapomenutelné Vánoce v Catanii!

Krajina s leteckým pohledem na Aci Castello, ostrov Sicílie, Itálie

Kde se ubytovat?

Pokud hledáte ubytování v Catanii, máte na výběr z mnoha skvělých hotelů a apartmánů. Tady je přehled několika možností, které nabízejí pohodlí, výbornou polohu a skvělé hodnocení od cestovatelů:

Hotely

  1. Hotel Villa Romeo – Tento elegantní hotel se nachází v historické budově nedaleko hlavního nádraží. Nabízí prostorné pokoje s unikátním dekorem a zahradu pro relaxaci.
  2. Il Principe Hotel Catania – Luxusní hotel umístěný v barokním paláci v centru města. Ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat městské památky a užít si trochu luxusu.
  3. NH Catania Parco Degli Aragonesi – Tento moderní hotel se nachází blízko pláže a je ideální pro návštěvníky hledající relax u moře.

Apartmány

  1. Casa D’aria – Moderní a stylové apartmány v srdci Catanie, skvělé pro rodiny nebo skupiny přátel. Nabízejí plně vybavenou kuchyň a jsou blízko hlavních atrakcí.
  2. Ferrini Home – Apartmány Ferrini Home nabízejí kombinaci pohodlí a moderního designu. Jsou umístěny v centru města, což usnadňuje průzkum města.
  3. Duomo Suites & Spa – Pro ty, kteří hledají více soukromí a nezávislosti, jsou tyto apartmány ideální volbou. Nabízí luxusní vybavení a wellness centrum pro dokonalou relaxaci.