Na Kubě snad neexistuje nezajímavé místo a téměř dvoumilionové hlavní město není žádnou výjimkou. Těžko byste hledali jinde na světě kouzelnější místo, kde můžete na vlastní kůži zažít tento starý, rychle měnící se svět.

Akce s Turkish Airlines si zaletíte do Havany za velice zajímavou cenu 9 020 Kč, která zahrnuje i 23kg odbavené zavazadlo.

Z Prahy se jedná o velice atraktivní nabídku- běžně se letenky prodávají od 15 tisíc Kč.

Letíme na Kubu 18.5 až 9.6. 2020

Další termíny s odletem z Prahy

LETENKY S PELIKÁNEM ZDE

Podívejte se na nabídky ubytování

Booking.com
Casa Particular – domácí hotely

Na Kubě sice funguje socialismus sovětského typu, i přesto ale mohou místní obyvatelé drobně podnikat. Jednou z možností, jak si mohou vydělat konvertibilní peso je pronájem jedné (ale podle předpisu maximálně dvou) místností jako tzv. casa particular – zjednodušeně ubytovny pro turisty. Tuto možnost hojně využívají „baťůžkáři“, ubytování je totiž levné, čisté a příjemné. Navíc mají možnost nahlédnout „pod pokličku“ běžného života na Kubě.

Čím na Kubě platit?

Na Kubě existuje dvojí oficiální měna. První měnou je Kubánské peso (CUP peso nacionale), které se dělí na 100 cetavos). Druhou měnou je Konvertibilní peso (peso cubano convertible). Právě z používání dvou měn mohou být někteří turisté zpočátku zmateni a není se čemu divit.

Zatímco místní Kubánci používají jako svou národní měnu Kubánské peso, turistům je určeno Konvertibilní peso (CUC), které obdrží po rozměnění eur nebo dolarů. Směnný kurz mezi oběma měnami je dán Centrální bankou Kuby v poměru 1 CUC = 24 kubánských pesos.

Výměna peněz
První věcí, kterou byste měli nebo spíše budete muset udělat po příletu na Kubu je výměna peněz za konvertibilní peso (výměnu nelze udělat dopředu, je možná pouze na Kubě).
Ty můžete vyměnit přímo na letišti, v bankách nebo směnárnách s označením CADEC, které se nacházejí ve většině hotelů. Na Kubě se jim říká cadeca (kadeka). Peníze nikdy nevyměňujte na ulici. Kurzy jsou všude téměř stejné. Hotelové směnárny si obvykle účtují větší poplatky za zpracování.

Turistická víza na Kubu

Povolení ke vstupu je vydáváno formou vstupní karty.

Požadavky:

  • kopie cestovního pasu – platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců od opuštění Kuby
  • rezervace letenky

Upozornění:

Vstupní kartu nelze použít, vstupuje-li cestující na Kubu přímým dopravním spojením z USA !

Cestující je povinen se po příjezdu do země prokázat potvrzením o cestovním pojištění nebo cestovní asistenční kartou platnou pro dobu pobytu na Kubě.

Orientační doba vyřízení víza:

  • 1 týden

Platnost víza:

  • 6 měsíců s maximální délkou pobytu 30 dnů

Poplatek ambasádě:

  • standardní vyřízení – 750 Kč

Naše oblíbené aktivity

Zajistěte si předem vstupenky na největší atrakce. Vše online, okamžité potvrzení, bez čekání ve frontě a u vybraných aktivit i možnost zrušení zdarma.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky

Photo by Alexander Kunze on Unsplash