Krkonoše, české a polské pohraničí, jsou horským rájem střední Evropy a ideálním místem pro prodloužený víkend plný dobrodružství a přírodní krásy. Mezi nejoblíbenější destinace v této oblasti patří Špindlerův Mlýn, Harrachov a Karpacz. Zde je několik tipů na místa a výlety, které stojí za návštěvu, zejména pro rodiny s dětmi.

Špindlerův Mlýn:

 1. Svatý Petr: Toto horské středisko nabízí výborné lyžařské podmínky v zimních měsících, ale i krásné procházky a cyklistické trasy v létě. Můžete využít lanovku na Medvědín a odtud pokračovat na procházku do okolních lesů a kopců.
 2. Labská bouda: Při cestě na Sněžku se zastavte v Labské boudě, kde si můžete odpočinout a pochutnat na tradiční české kuchyni.
 3. Adrenalin Park Špindlerův Mlýn: Pro rodiny s dětmi je Adrenalin Park skvělou volbou. Nabízí různé druhy aktivit, jako jsou lanové centrum, bobová dráha a horský rollercoaster.

Harrachov:

 1. Sklářské muzeum: Toto malebné město je známé svou sklářskou tradicí. Navštivte Sklářské muzeum, kde se dozvíte o výrobě skla a budete moci vidět různé skleněné výrobky.
 2. Skokanský můstek: Harrachov je domovem pro skokanský můstek, kde se konají soutěže ve skocích na lyžích. Můžete si prohlédnout můstek a případně zde sledovat trénink skokanů.
 3. Mumlavský vodopád: Při procházce do okolí Harrachova narazíte na krásný Mumlavský vodopád, který je skvělým místem pro rodinný výlet.

Karpacz:

 1. Karpaczský kostel Wang: Tento dřevěný kostel pochází z 12. století a je jedním z nejznámějších historických památek v regionu. Je zde také muzeum, které přibližuje historii a kulturu regionu.
 2. Horský výlet na Sniezka: Stejně jako z české strany, i z polské strany můžete vyrazit na vrchol Sněžky. Je to náročnější výstup, ale nabízí krásné výhledy.
 3. Dinopark: Pro děti je Dinopark v Karpaczi zábavným místem, kde mohou vidět modely dinosaurů a naučit se něco nového o těchto pravěkých tvorech.

Szklarska Poręba:

 1. Kamieńczyk vodopád: Tento malebný vodopád je jedním z největších v Krkonoších a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.
 2. Muzeum hory: Muzeum hory v Szklarske Porębě je skvělým místem pro získání informací o geologii a historii Krkonoš.
 3. Park Linowy Tajemnica Gór: Lanový park Tajemnica Gór nabízí adrenalinové zážitky na stromech pro děti i dospělé.