Turín je jedním z nejelegantnějších měst v severní Itálii , má také spoustu atrakcí a spoustu historie. Věděli jste například, že bylo hlavním městem Itálie? A že zde sídlí jedna z nejznámějších italských firem? Nebo že má druhé nejvýznamnější egyptské muzeum na světě?

Od jeho neuvěřitelného Egyptského muzea po jedno z nejelegantnějších náměstí v Itálii, od Mola Antonelliana po Muzeum automobilů… v Turíně je mnoho věcí, které můžete dělat a zde vám povíme o našich 10 oblíbených. Připraveni? Jdeme na to!

1. Mole Antonelliana, symbol Turína

Mole Antonelliana  (vstupenka zde) je bezpochyby velkým architektonickým klenotem Turína. Tato obrovská a impozantní budova byla původně navržena jako synagoga, ale z různých důvodů nakonec změnila svou funkci.

Jeho reprezentativní kupole korunovaná vrcholem se vyjímá v panoramatu města, takže si jeho přítomnosti všimnete od první chvíle. Uvnitř se nachází  Národní muzeum kinematografie .

Tip: Vyjeďte výtahem do nejvyššího patra, odkud je úžasný výhled na Turín a Alpy. Celková cena vstupenky do muzea, včetně výtahu je 17 € (zdarma s kartou Torino – Piemote Card ).

Turín
Turín

2. Egyptské muzeum

Egyptské muzeum  (vstupenka zde) je další velkou atrakcí v Turíně. 

Abyste si udělali představu o jeho důležitosti, pouze Káhirské muzeum má více egyptských archeologických pozůstatků na světě. 

V Turíně je vystaveno více než 3 000 předmětů, i když se říká, že ve skladech čekajících na obnovu přes 20 000. Mimochodem, jeho skutečné jméno je Museo delle Antichità Egizie a vstup si pořídíte zde:

3. Madame Palace

Dalším z míst k návštěvě v Turíně je palác Madama . Dnes v něm sídlí Občanské muzeum antického umění, ale samotný palác je barokním uměleckým dílem. Nachází se na náměstí Piazza Castello.

4. Královský palác

Nevím, jestli víte, ale Turín byl v letech 1861 až 1865 hlavním městem Itálie a dlouhou dobu byl také sídlem italské monarchie. Královský palác je na seznamu světového dědictví UNESCO a můžete ho navštívit a nechat se unést přepychem uvnitř.

Vstupné je 15 € (zdarma s Turin Card). 

5. Plaza de San Carlos, jedno z nejkrásnějších, náměstí které lze v Turíně vidět

Piazza San Carlo je další z věcí, které můžete v Turíně vidět a je snad nejoblíbenějším náměstím obyvatel Turína. Ve skutečnosti mu dali poměrně významnou přezdívku: „Turínský sál“. Nejzajímavější jsou dva téměř totožné kostely , kostel San Carlos Borromeo a kostel Santa Cristina (ačkoli, když se podíváte pozorně, nejsou totožné).

6. Projděte se po břehu Pádu

Udělejte si procházku po Via Po , která začíná na Piazza Castello a končí u řeky, která mu dala jméno: Pád, nic víc a nic míň než nejdelší řeka v Itálii.

7. GAM, ideální muzeum pro milovníky moderního umění

Pokud máte rádi umění, musíte navštívit GAM (Civic Gallery of Modern and Contemporary Art), kde je více než 45 000 děl, včetně obrazů De Chirica, Renoira, Klee, Balla, Boccioniho, Warhola a Modiglianiho. 

Nachází se na Via Magenta, 31. Vstupné stojí 10 €.

8. Užijte si aperitiv, jednu z nejlepších věcí v Turíně!

Hledáte dobrá, krásná a levná místa, kde si dát aperitiv v Turíně ? Vřele doporučujeme Beerbu , kde máte za 12-15€ (podle vybraného koktejlu). Otevírací doba je od 19:30 do 22:30 (v pátek dělají speciality z různých regionů Itálie!).

Hledáte ubytování v Turíně?

Booking.com

9. Výstup na Monte dei Capucchini

Nejlepší západ slunce ve městě je vidět z Monte dei Capuccini , město vám bude ležet u nohou. Pokud se vám nechce chodit, jeďte autobusem 56 nebo 13.

10. Museo Nazionale dell’Automobile

Turín je sídlem jedné z nejvýznamnějších společností v Itálii: FIAT (zkratka pro „Fabbriche Italiane Automobili Torino“), takže můžete vidět tuto značku na každém rohu.

Pokud jste fanoušci této značky navštivte Museo Nazionale dell’Automobile. Zde se můžete dozvědět více o historii automobilů a o značkách jako Ferrari, Maserati, Lamborghini a samozřejmě Fiat.

Vstup stojí 15 EUR (zdarma s Turin Pass)

Toto je pro nás 10 nejdůležitějších věcí, které lze v Turíně vidět a dělat . Jaké jsou vaše oblíbené? Máte oblíbená jiná místa? Doufáme, že se vám příspěvek líbil a hlavně, že vám pomůže zorganizovat výlet po tom krásném italském městě.