Polsko, známé svou bohatou historií, úchvatnou kulturou a krásnou krajinou, má také svůj podíl na moderní zábavě a adrenalinu. Jedním z nejpopulárnějších a rychle rostoucích zábavních parků v Polsku je Energylandia. Tato atrakce, která se nachází nedaleko města Zator v jižním Polsku, se stala oblíbeným výletním místem pro návštěvníky z Polska i zahraničí.

Historie Energylandie

Energylandia byla založena v roce 2014 a od té doby prošla úžasným rozvojem, díky čemuž se stala jedním z nejvýznamnějších zábavních parků ve střední Evropě. Park byl založen rodinou Kubišových a jejich vášeň pro zábavu a adrenalin byla základem celého projektu.

Atrakce pro všechny věkové kategorie

Jednou z nejvýraznějších věcí, které dělají Energylandiu tak atraktivní, je skvělý výběr atrakcí, které oslovují lidi všech věkových kategorií. Park nabízí více než 80 různých atrakcí, od rodinných horských drah a vodních skluzavek po adrenalinové atrakce pro ty, kteří hledají výzvu.

Pro rodiny s malými dětmi jsou k dispozici klidnější atrakce, jako jsou kolotoče a horské dráhy vhodné pro mladší návštěvníky. Pro dobrodruhy pak Energylandia nabízí atrakce, jako je Hyperion, jedna z nejvyšších a nejrychlejších horských drah v Evropě, nebo Zadra, horská dráha s několika smyčkami a náhlými zatáčkami.

Vodní radovánky a relaxace

Zábavní park Energylandia nenabízí pouze suché adrenalinové zážitky, ale také několik vodních atrakcí, které jsou ideální pro horké letní dny. Kromě klasických bazénů a vodních skluzavek můžete navštívit i krásné jezero, které vytváří relaxační atmosféru a umožňuje návštěvníkům chvíle klidu.

Další zábava

Energylandia nabízí také bohatý kulturní program včetně divadelních představení, koncertů a speciálních událostí během celého roku. Park se také pyšní mnoha restauracemi, kavárnami a stánky s občerstvením, kde si návštěvníci mohou dopřát výborné polské pokrmy a další oblíbené pochoutky.

Praktické informace pro návštěvníky

Pokud plánujete návštěvu Energylandie, doporučuje se zakoupit vstupenky předem online, zejména během hlavních turistických sezón, aby se předešlo dlouhým frontám. Park je otevřen během většiny roku a nabízí návštěvníkům skvělý zážitek bez ohledu na roční období.

Kde se ubytovat?