Od letního letového řádu, tedy od 26 dubna 2024 společnost Smartwings otevře novou pravidelnou linku na letiště Ponta Delgada na Azorských ostrovech.

Let bude směřován do Ponta Delgada, největší a hlavní město souostroví Azory, létat každé úterý a pátek. Let QS1172 bude z Prahy startovat ve 12:00 a na Azorské ostrovy dorazí v 15:30 tamního času. Pro zpáteční let QS1173 z Ponta Delgady do Prahy počítá letový řád s odletem v 16:15 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane ve 22:50.  

Letenky je již nyní možné rezervovat i na naše webu:

Azorské ostrovy: Klenot Atlantiku

azory

Azorské ostrovy jsou skupinou devíti krásných vulkanických ostrovů nacházejících se uprostřed Atlantského oceánu. Leží zhruba na půli cesty mezi Evropou a Severní Amerikou a jsou součástí Portugalska. Tyto ostrovy mají mnoho co nabídnout, od dechberoucí přírodní krásy po bohatou historii a kulturu.

Ostrovy jsou vulkanického původu, což znamená, že vznikly díky sopečné činnosti. Každý ostrov je vlastně vrcholem podmořského hory. Tato unikátní geologie vytváří pozoruhodné geotermální jevy, jako jsou horké prameny a fumaroly, což jsou trysky páry a plynu z povrchu Země. Mezi nejznámější sopky patří Pico na ostrově s tímto jménem, což je nejvyšší hora Portugalska.

Azorské ostrovy jsou skutečným klenotem Atlantiku, který nabízí příležitost pro dobrodružství, relaxaci a objevování přírodního a kulturního bohatství. Pokud toužíte po destinaci mimo běžné turistické trasy, Azory jsou pro vás ideálním místem k návštěvě

Rezervujte si ubytování s možností zrušení zdarma

 

Náš tip na výlet: Pozorování velryb a delfínů

Vychutnejte si Azory a zažijte jednu z nejúžasnějších přírodních podívaných s plavbou na pozorování delfínů a verlib z Ponta Delgada. Podívejte se na tyto krásné mořské savce, kteří si hrají ve svém přirozeném prostředí, s velrybami porušujícími a delfíny skákajícími do vzduchu.

Tým zkušených mořských biologů vás provede a poskytne vám dokumentární pocit z divoké zvěře, zatímco si vychutnáte ohromující námořní scenérii a divokou zvěř Portugalského potopeného souostroví.