Největší a nejslavnější české lázeňské město Karlovy Vary je proslulé nejen díky unikátní lázeňské léčbě, ale také díky krásné architektuře a celé řadě zajímavých míst, která lákají místní obyvatele i turisty k návštěvě. Vydejte se s námi na krátký pobyt v Karlových Varech.

Luxusní hotely v Lázních Karlovy Vary

Vyberte si další ubytování

Booking.com

TOP 5 míst, které musíte navštívit

1. Vřídlo

V srdci lázeňské zóny, najdete nejvydatnější a nejteplejší karlovarský pramen – Vřídlo. Vřídlo je schopné vytrysknout do výšky 12 m a za 1 minutu z podzemí vychrlit až 2.000 l termominerální vody o teplotě 72 °C a 5.000 l oxidu uhličitého.

2. Mlýnská kolonáda

Karlovy Vary jsou známé jako město kolonád. Všech 5 kolonád leží nedaleko od sebe. Půjdete-li směrem od hotelu Thermal proti proudu řeky Teplé, přijdete jako k první k Sadové kolonádě. O několik kroků dále byla v letech 1871–1881 postavena největší lázeňská stavba tohoto města, Mlýnská kolonáda.

Mezi 124 korintskými sloupy vytéká pět pramenů. Šestý vývěr je umístěn na prostranství před kolonádou, naproti orchestřišti.

  • Pramen Skalní 53 °C
  • Pramen Libuše 62 °C
  • Pramen Kníže Václav I 65 °C
  • Pramen Kníže Václav II 58 °C
  • Pramen Mlýnský 56 °C
  • Pramen Rusalka 60 °C

3. Rozhledna Diana

Kamenná rozhledna Diana se tyčí 547 m n. m. v lázeňských lesích nad Grandhotelem Pupp. Stojí tu už od roku 1914 a nabízí úžasnou vyhlídku na celé Karlovy Vary a jejich okolí.

4. Becherovka a Jan Becher Muzeum

Abyste si užili Karlovy Vary všemi smysly, nesmíte vynechat ochutnávku tradičního bylinného likéru Becherovka, který je vyráběn pouze zde.

Becherovku začal v roce 1807 vyrábět ve své lékárně Josef Becher. Nejprve ji prodával v lékovkách jako žaludeční kapky. Český název „Becherovka“ nese nápoj od vzniku Československa v roce 1918.

5. Museum sklárny Moser a sklářská huť

Moser je značka skleněných výrobků té nejvyšší kvality, známých po celém světě. Unikátní pohled do historie i současnosti sklárny poskytuje nové návštěvnické centrum Moser.

Rozhodně doporučujeme zúčastnit se prohlídky sklářské hutě. Během exkurze uvidíte jak ze žhavé skleněné hmoty vznikají jedinečné výrobky. Poučte se o výrobě skla a sledujte zajímavou práci mistrů sklářů. Hotové výrobky si potom můžete zakoupit ve firemní prodejně Moser.

Booking.com

Photo by Alice Denysenko on Unsplash