Až 90 procent letového řádu Lufthansy bude ve středu zrušeno kvůli výpadku pozemního personálu, varoval dopravce, poslední cestovní chaos související se stávkou, který zasáhl Německo.

Tato jednodenní stávka pozemního personálu ovlivní lety společnosti na letištích ve Frankfurtu — nejrušnějším německém letišti —, Mnichově, Hamburku, Berlíně a Düsseldorfu, jak oznámil svaz v pondělí.

Stávka Verdi má začít ve 4 hodiny ráno (0300 UTC) ve středu 7. února a potrvá do 7:10 ráno ve čtvrtek.

„Protože do stávky budou vyzváni všichni pozemní pracovníci, od údržby po obsluhu pasažérů a letadel, pravděpodobně dojde k významným zrušením a zpožděním letů,“ uvedl svaz v pondělním prohlášení, přičemž očekává, že 80% až 90% letového plánu Lufthansy — a více než 100 000 pasažérů — bude ovlivněno.

Zdroj: https://twitter.com/lufthansa
"Stávka takového rozsahu a délky před zahájením vyjednávání je nepochopitelná." Vedení Lufthansy

Zrušené lety z pražského letiště

Z Letiště Václava Havla v Praze byly zrušeny středeční lety do Frankfurtu v časech 7:30, 10:30, 12:00, 15:15, 18:50 a let do Mnichova v 16:45. Rušení cest se týká i příletů.

Cestující, kteří mají v plánu letět z některé ze zmíněných destinací, by měli kontrolovat informace na stránkách letiště nebo kontaktovat svou cestovní kancelář.

Na čtvrtek 8. února zatím letecká společnost žádné další lety nezrušila.

zdroj: https://www.prg.aero/prehled-letu#/odlety

Ve středu 7. a ve čtvrtek 8. února se očekává stávka zaměstnanců Lufthansy. Odbory požadují zvýšení mezd pozemního personálu o přibližně 12,5 %, což odpovídá minimálně 500 eurům měsíčně. Všech 25 tisíc zaměstnanců rovněž požaduje prémie za inflaci ve výši tři tisíce eur.

Další jednání je naplánováno na 12. února ve Frankfurtu nad Mohanem.