Jste připraveni na nezapomenutelný zážitek plný dobrodružství, smíchu a historie? Vydáte se na cestu do Zábavního parku Astérix, který se nachází jen kousek od Paříže!

Foto: Tiqets.com

Zábavní park Astérix, je jedním z nejpopulárnějších tematických parků ve Francii. Park, který je inspirován slavnými francouzskými komiksy o Astérixovi a Obelixovi, nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek plný adrenalinu, zábavy a kulturních odkazů na galskou historii.

Historie a inspirace

Park byl otevřen v roce 1989 a od té doby se stal oblíbenou destinací pro rodiny a milovníky dobrodružství. Inspirací pro park jsou komiksy o Astérixovi, které vytvořili René Goscinny a Albert Uderzo. Tyto komiksy sledují příběhy malého, ale odvážného Gala Astérixe a jeho silného přítele Obelixe v jejich boji proti římským dobyvatelům.

Atrakce a zábava

Zábavní park Astérix se pyšní širokou škálou atrakcí, které jsou rozděleny do několika tematických oblastí:

 1. Gálie – Tato část parku přináší návštěvníkům autentický pohled na galskou vesnici, kde mohou potkat postavy jako Astérix, Obelix a druid Panoramix. Mezi hlavní atrakce patří jízdy na horských dráhách a vodních skluzavkách.
 2. Římská říše – Prozkoumejte svět římských legií a gladiátorů. Zde si můžete vyzkoušet různé atrakce jako například velkolepou show v římském amfiteátru nebo se zúčastnit bitevních her.
 3. Antické Řecko – Tato oblast nabízí návštěvníkům fascinující pohled na starověké Řecko s atrakcemi jako horská dráha Tonnerre de Zeus nebo vodní atrakce L’Odyssée d’Astérix.
 4. Vikingové – V této části se můžete ponořit do světa odvážných Vikingů. Nejoblíbenější atrakcí je zde dřevěná horská dráha Goudurix a vodní skluzavky.
 5. Cestování časem – Tato sekce vás vezme na výlet do různých historických období a míst, od starověkého Egypta po budoucnost.

Vstupenky bez front a možností zrušení zdarma

Kulturní a vzdělávací programy

Park Astérix není jen o zábavě, ale také o vzdělávání. Nabízí různé interaktivní programy a výstavy, které návštěvníkům přibližují galskou kulturu a historii. Děti i dospělí se mohou naučit o životě v antice, zúčastnit se různých workshopů a prozkoumat archeologické nálezy.

Jak se dostat do zábavního parku?

Zábavní park Astérix se nachází asi 35 kilometrů severně od Paříže a je snadno dostupný autem nebo veřejnou dopravou.

Existuje několik způsobů, jak se z centra Paříže dostat do Zábavního parku Astérix, který se nachází asi 35 kilometrů severně od města. Zde jsou hlavní možnosti dopravy:

1. Autobusem

Nejjednodušší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat do parku, je využít speciální autobusovou linku, která jezdí přímo z Paříže.

 • Shuttle Bus: Park nabízí kyvadlovou dopravu (shuttle bus) z centra Paříže. Autobusy odjíždějí z parkoviště u Louvru (Carrousel du Louvre).
  • Odjezdy: Autobus odjíždí z Paříže v 9:00 ráno a z parku zpět do Paříže v 18:30.
  • Cesta: Trvá přibližně 1 hodinu.
  • Rezervace: Doporučuje se zakoupit lístky předem online na oficiálních stránkách parku Astérix.

2. Vlakem a autobusem

Další možností je kombinace vlaku a autobusu.

 • Vlak: Z centra Paříže (např. stanice Gare du Nord) nasedněte na vlak RER B směřující na letiště Charles de Gaulle (Aéroport Charles de Gaulle).
  • Zastávka: Vystupte na stanici Aéroport Charles de Gaulle 1.
 • Autobus: Z letiště Charles de Gaulle jezdí přímý autobus do parku Astérix.
  • Bus navette: Shuttle bus (navette) do parku odjíždí z terminálu 3.
  • Cesta: Trvá asi 20 minut.

Vstupenky bez front a možností zrušení zdarma

Kde se ubytovat?

Plánujete návštěvu Zábavního parku Astérix a přemýšlíte, kde se ubytovat? Ať už hledáte luxusní hotel s veškerým komfortem nebo ekonomickou možnost pro rodinnou dovolenou, tento průvodce vám poskytne užitečné tipy a doporučení pro různé druhy ubytování v blízkosti parku.

Luxusní hotely

1. Tiara Château Hotel Mont Royal Chantilly

Adresa: Allée des Marronniers, 60520 La Chapelle-en-Serval, Francie
Vzdálenost od parku: 15 minut jízdy autem

Tento nádherný zámek z 19. století nabízí luxusní ubytování v srdci lesa Chantilly. Hosté mohou očekávat prvotřídní služby, elegantní pokoje a vynikající gastronomii. Hotel disponuje wellness centrem, krytým bazénem a tenisovými kurty.

2. Hôtel Barrière Le Grand Hôtel Enghien-Les-Bains

Adresa: 85 Rue du Général de Gaulle, 95880 Enghien-les-Bains, Francie
Vzdálenost od parku: 30 minut jízdy autem

Tento pětihvězdičkový hotel nabízí luxusní ubytování s výhledem na jezero Enghien. Hosté mohou využít lázeňské služby, kasino a několik restaurací přímo v hotelu. Pokoje jsou elegantně zařízené a poskytují veškerý komfort.

Ekonomické možnosti

1. Ibis Styles Paris Roissy CDG

Adresa: 2 Avenue Heinz Gloor, 95700 Roissy-en-France, Francie
Vzdálenost od parku: 20 minut jízdy autem

Tento moderní hotel nabízí pohodlné a cenově dostupné ubytování poblíž letiště Charles de Gaulle. Ibis Styles Paris Roissy CDG je ideální pro rodiny a skupiny s omezeným rozpočtem. Hosté mohou využít bezplatnou snídani a Wi-Fi.

2. B&B Hotel Parc Asterix

Adresa: Parc Astérix, 60128 Plailly, Francie
Vzdálenost od parku: Přímo u parku

Pro ty, kteří hledají největší pohodlí a dostupnost, je B&B Hotel Parc Asterix ideální volbou. Tento hotel se nachází přímo u parku, což znamená, že můžete být první na atrakci! Hotel nabízí rodinné pokoje, snídani a bezplatné parkování.

Střední kategorie

1. Novotel Survilliers Saint-Witz

Adresa: Route de Survilliers, 95470 Saint-Witz, Francie
Vzdálenost od parku: 10 minut jízdy autem

Novotel nabízí komfortní ubytování pro rodiny i jednotlivce. Hotel má venkovní bazén, dětské hřiště a restauraci. Pokoje jsou prostorné a dobře vybavené, což zajišťuje příjemný pobyt pro všechny hosty.

2. Campanile Roissy – Saint Witz

Adresa: Zone Hôtelière Le Petit Marais, 95470 Saint-Witz, Francie
Vzdálenost od parku: 10 minut jízdy autem

Campanile Roissy je dalším skvělým místem pro středně velký rozpočet. Hotel nabízí moderní pokoje, bezplatné Wi-Fi a restauraci s terasou. Je ideální pro ty, kteří hledají pohodlné a cenově dostupné ubytování v blízkosti parku.