Lednicko-valtický areál, situovaný v jižní části Moravy v České republice, je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v zemi. Tento úchvatný krajinný komplex byl zapsán na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 1996, a od té doby přitahuje návštěvníky svou jedinečnou kombinací historie, kultury a přírodní krásy.

Historie a Památky UNESCO


Zámek Valtice
Jedním z nejvýraznějších prvků Lednicko-valtického areálu je zámek Valtice. Postavený ve stylu italské renesance, zámek dominuje krajině svou impozantní architekturou a krásnými zahradami. Interiéry zámku jsou plné uměleckých děl, nádherných sálů a historických artefaktů, které přenášejí návštěvníky zpět v čase.

Zámek Lednice
Dalším perlem tohoto areálu je zámek Lednice, ležící v romantickém parku. Tento zámek ve stylu anglické gotiky a renesance působí jako pohádkový hrad. Procházejte se jeho proslulými zahradami, obdivujte romantický minaret a vychutnávejte atmosféru jednoho z nejvýznamnějších loveckých zámků ve střední Evropě.

Přírodní krásy
Lednicko-valtický areál není jen o památkách, ale také o úchvatné přírodě. Lednické rybníky a zámecký park jsou ideální pro klidné procházky a pikniky. V letních měsících můžete dokonce najmout loď a prozkoumat malebné vodní plochy.

Lednice
Zámecký Lednicko-valtický areál je největším komplexem svého druhu na světě.

Aktivity pro Rodiny

Minaret

Jednou z nejzajímavějších stavby v areálu je minaret ve zvýšené části parku zámku Lednice. S výškou přesahující 60 metrů nabízí panoramatické výhledy na okolní krajinu. Děti budou nadšeny výstupem po strmých schodech a odměněny úžasným výhledem z vrcholu.

Dino Park

Pro rodiny s malými dobrodruhy je nedaleký Dino Park skvělým místem k návštěvě. Zde mohou děti objevit obrovské modely dinosaurů, interaktivní expozice a dozvědět se zajímavosti o pravěkých tvorech.

Cyklotrasy a Pěší Túry

Pro aktivní rodiny nabízí okolní krajina rozsáhlou síť cyklostezek a pěších tras. Prozkoumejte malebná městečka, vinice a lesy, které obklopují Lednicko-valtický areál. Půjčte si kola nebo se vydávejte na pěší túry a objevujte krásy české krajiny.

Kde se ubytovat?

V okolí Lednicko-valtického areálu najdete několik možností ubytování, které vám umožní plně si vychutnat krásy tohoto úchvatného regionu. Zde jsou některé možnosti ubytování v blízkosti Lednicko-valtického areálu: