Objevte skrytý klenot Itálie, kde se malebné vesnice kloubí s úchvatnou přírodní scenérií. Cinque Terre, pět okouzlujících vesnic na severozápadním pobřeží Itálie, vás zavedou do světa barevných domů, strmých vinic a průzračného moře.

Přímořská krajina v pěti zemích, národní park Cinque Terre, Ligurie Itálie

Cinque Terre, neboli „Pět zemí“, je malebný region na severozápadním pobřeží Itálie, který se skládá z pěti okouzlujících vesnic: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Toto místo je snem každého cestovatele, který hledá autentickou italskou atmosféru, nádherné výhledy a jedinečnou architekturu.

Monterosso al Mare

Monterosso al Mare je největší a nejsevernější vesnicí Cinque Terre. Známá svými krásnými plážemi a historickým centrem, nabízí návštěvníkům možnost relaxace i objevování. Projděte se podél promenády, navštivte kostel San Giovanni Battista a nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je limoncino, citronový likér vyráběný z citronů pěstovaných v okolí.

Vernazza

Vernazza je často považována za jednu z nejkrásnějších vesnic Itálie. Její úzké uličky a barevné domy, které se zvedají nad malebným přístavem, tvoří dokonalý obraz pro pohlednici. Navštivte hrad Doria, který nabízí panoramatický výhled na vesnici a moře. Vernazza je také známá svými tradičními restauracemi, kde můžete ochutnat čerstvé mořské plody a další místní pochoutky.

Corniglia

Na rozdíl od ostatních vesnic se Corniglia nachází na vrcholu kopce a není přímo přístupná z moře. Abyste se sem dostali, musíte vystoupat 382 schodů zvaných Lardarina, nebo použít místní autobus. Odměnou za námahu vám bude klidná atmosféra a nádherné výhledy na okolní vinice a moře. Corniglia je nejmenší z pěti vesnic, ale její kouzlo spočívá právě v její intimitě a autenticitě.

Manarola

Manarola je jednou z nejfotografovanějších vesnic Cinque Terre. Její barevné domy, které se zdají být přilepené na skalnatém pobřeží, vytvářejí úchvatnou scenérii. Projděte se po slavné stezce Via dell’Amore (Cesta lásky), která spojuje Manarolu s Riomaggiore a nabízí nádherné výhledy na moře. Manarola je také známá svým vínem Sciacchetrà, sladkým dezertním vínem, které je tradičně vyráběno v této oblasti.

Riomaggiore

Riomaggiore je nejjižnější vesnicí Cinque Terre a vstupní bránou do tohoto regionu. Je charakteristická svými strmými ulicemi a barevnými domy, které se táhnou až k moři. Navštivte historický kostel San Giovanni Battista a prozkoumejte přístav, kde rybáři každý den přivážejí čerstvé úlovky. Riomaggiore je ideálním místem pro potápění a šnorchlování díky svým čistým vodám a bohatému podmořskému životu.

Jak se dostat do Cinque Terre

Do Cinque Terre se nejlépe dostanete vlakem. Regionální vlakové spoje spojují vesnice s městy jako La Spezia, Levanto a Pisa. Auto se v tomto regionu nedoporučuje, protože vesnice mají omezený přístup pro vozidla a parkování může být obtížné.

Tipy na ubytování v Cinque Terre: Najděte si své dokonalé místo

Ať už plánujete romantickou dovolenou, dobrodružný výlet nebo rodinnou dovolenou, najít ideální ubytování může udělat z vaší cesty nezapomenutelný zážitek. Zde jsou některé tipy a doporučení, kde se ubytovat v Cinque Terre.

Monterosso al Mare

Hotel Porto Roca

Hotel Porto Roca nabízí luxusní ubytování s úchvatným výhledem na moře. Je známý svou vynikající polohou, jen pár kroků od historického centra Monterossa a pláže. Hotel má také venkovní bazén a terasu, kde si můžete vychutnat snídani s výhledem na Ligurské moře.

Villa Accini

Villa Accini je rodinný hotel umístěný v přestavěné historické vile. Nabízí pohodlné pokoje obklopené zelení, jen pár minut chůze od pláže a centra města. Je ideální pro ty, kteří hledají klidné a přátelské prostředí.

Vernazza

Camere Giuliano

Camere Giuliano nabízí útulné pokoje s výhledem na moře a vesnici. Nachází se v klidné části Vernazzy, což zajišťuje klidný pobyt daleko od ruchu turistů. Majitelé jsou známí svou pohostinností a ochotou pomoci s plánováním výletů.

La Perla delle 5 Terre

Tento penzion nabízí moderní a pohodlné ubytování s nádherným výhledem na moře. Nachází se v srdci Vernazzy, jen pár kroků od přístavu a hlavních atrakcí. Penzion je ideální pro páry a jednotlivce hledající centrální polohu.

Corniglia

Affittacamere La Torre

Affittacamere La Torre se nachází v centru Corniglie a nabízí pokoje s krásným výhledem na moře a okolní vinice. Penzion je známý svou přátelskou atmosférou a ideální polohou pro objevování této malebné vesnice.

B&B da Beppe

Tento rodinný bed and breakfast nabízí jednoduché a čisté pokoje s výhledem na moře. Hosté si pochvalují domácí snídaně a pohostinnost majitelů. Ubytování je ideální pro ty, kteří hledají klidné místo daleko od turistických davů.

Manarola

Ca‘ D’Andrean

Ca‘ D’Andrean je elegantní hotel umístěný v historické budově v centru Manaroly. Nabízí moderní pokoje a krásnou zahradu, kde si můžete vychutnat snídani nebo večerní drink. Hotel je jen kousek od přístavu a stezky Via dell’Amore.

La Torretta Lodge

La Torretta Lodge je luxusní penzion s elegantními pokoji a terasou s panoramatickým výhledem na moře. Hosté oceňují vysoký standard služeb a výjimečnou pohostinnost. Ubytování je ideální pro romantickou dovolenou.

Riomaggiore

Cinqueterre Residence

Tento rezidenční komplex nabízí pohodlné apartmány s plně vybavenou kuchyní a balkonem s výhledem na moře. Je ideální pro rodiny nebo skupiny přátel, kteří hledají flexibilní ubytování. Nachází se v klidné části Riomaggiore, ale stále blízko centra.

Scorci di Mare

Scorci di Mare nabízí pokoje a apartmány s úchvatným výhledem na moře a přístav Riomaggiore. Ubytování je v docházkové vzdálenosti od pláže, restaurací a obchodů. Hosté si chválí pohodlné pokoje a přátelský personál.