Postupné rozvolňování a očkování slibuje možnost cestovatelsky bohatého léta. Podívejte se na aktuální situaci.

  • Na občany České republiky očkované proti COVID-19, kteří se vracejí do ČR ze zemí označených na cestovatelském semaforu oranžovou nebo červenou barvou, se již nevztahuje povinnost testů a karantény. Podmínkou je, že přijíždějící již absolvoval očkování proti COVID-19 a od první dávky uplynulo alespoň 22 dní.
  • Od 1. června 2021 Česko umožňuje vstup všem osobám očkovaným proti COVID-19 (od první dávky uplynulo alespoň 22 dní), které přijíždějí z Maďarska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Chorvatska a Slovinska. 

Nová cestovní mapa

Cestovní mapa níže ukazuje, do jakých států světa se zatím mohou Češi vydat. Zdrojem informací je rozcestník ministerstva zahraničí. 

zelených států je cestování volné. Při návratu zpět do ČR tak není nutné předkládat test, ani absolvovat karanténu.

Oranžové a červené země: cestující musí ještě před vstupem do Česka prokázat vyplněným elektronickým příjezdovým formulářem. Navíc musí 14 dní po příjezdu z oranžového státu nosit všude mimo domov respirátor FFP2. Před zahájením cesty domů je potřeba mít PCR test, ne staršího než 72 hodin od odběru, nebo antigenního testu, ne staršího více než 24 hodin od odběru. U tmavě červených zemí je povinnost do 5 dní v ČR absolvovat další test (výhradně PCR).

Tmavě červená znamená všechny povinnosti uvedených v předchozím odstavci a následně je v ČR nutné absolvovat karanténu, která musí být ukončena nejdříve 5. den a nejpozději 14. den od vstupu dalším PCR testem.

Mohlo by se vám hodit