Jen těžko byste našli město s hezčí polohou než právě Mikulov, rozložený na posledních výběžcích Pálavy a obklopený vinicemi. Podívejte se, co všechno zde můžete vidět a zažít.

V České republice je sice mnoho míst, která jsou vskutku nádherná, ale Pálava, ta má své specifické kouzlo.

Najdete tady nádhernou a rozmanitou přírodu, bělostné skály, vinohrady, vodní plochy a na jaře záplavu růžových květů.

Slunce je tu více, letité duby tu zdobí břeh slepého ramene Dyje a v Milovnickém lese najdete teplomilné doubravy, které mimo Jižní Moravu v Česku nerostou.

Většina lidí buď městem jen projede a pokračuje do Rakouska, nebo sem jezdí za dobrým vínem. Však se tu pěstovalo nejspíš už ve 2. století. A díky děsivému oteplování nabývají moravská vína každým rokem na kvalitě. Pokud ale nejste fanoušci vína, nebo pít nemůžete, i tak je Mikulov skvělým místem pro výlety. 

Svatý kopeček

Svatý kopeček je nádherná křížová cesta, která je zakončena panoramatickým výhledem na celý Mikulov. Tady se zastavte při každé návštěvě Mikulova.

Nejenže vám skvěle vytráví, když tam jdete hned po obědě nebo po večeři, ale dobře se tu přemýšlí a hlavně si můžete prohlédnout tohle nádherné město zeshora. 

Svatý kopeček v Mikulově

Tato křížová cesta patří mezi nejstarší v českých zemí a zahrnuje celkem 17 objektů: 14 kapliček křížové cesty, kapli svatého Šebestiána a zvonici a kapli Božího hrobu. Křížová cesta byla vybudovaná majitelem mikulovského panství olomouckým biskupem a kardinálem Františkem z Dietrichsteina jako vyjádření vděčnosti Bohu za překonání morové epidemie v roce 1622.  

Čas tu plyne pomaleji a za víno k snídani se nemusíte stydět.

Zámek Mikulov

Někdejší liechtensteinský a později dietrichsteinský zámek stojí na výrazném skalním útesu a je hlavní dominantou Mikulova. Svou dnešní podobu získal v roce 1719 po požáru, a ten bohužel nebyl posledním. V roce 1945 při ústupu německé armády opět vyhořel a v 50. letech musel projít náročnou rekonstrukcí. 

Vyhlídka z věže – Kostel svatého Václava

Novinkou roku 2019 je zpřístupnění věže Kostela sv. Václava, odkud máte výhled na náměstí, hrad a střechy historického města. Jediné, co je škoda, že je celý výhled oplocený, takže se musíte dívat a fotit skrz škvíry. 

Kozí hrádek

Který výhled na Mikulov je nejkrásnější? To si budete muset rozhodnout sami, ale ten z Kozího hrádku bude nejspíš patřit mezi ty nejlepší. Kozí hrádek je jednou ze tří skalnatých dominant města Mikulova a původně se jednalo o dvoupatrovou dělostřeleckou věž s ochozem, která sloužila k obraně zámku. 

Ubytování v Mikulově

Apartmány Antico

Pokud se nebojíte gotiky a trochu střeleného majitele, jděte do toho a vyberte si sklepní apartmán! Sídlí v budově ze 17. století a jsou zařízené v toskánském stylu. Jeden apartmán je zařízen v místním pálavském stylu, druhý apartmán je zařízen v provensálském stylu 

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Hotel Galant Mikulov

Tento hotel je známý především svým wellnessem, které se nachází na střeše hotelu. Kromě střešní vířivky a bazénu má také vlastní vinný sklep a malý pivovar. Pozor! Bývá často vyprodaný.

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Hotel Ryzlink

Nádherné ubytování s překrásným výhledem na Svatý kopeček. Vše nové, čisté a prostorné. Malou vinotéku naleznete přímo v ubytování.

Luxusní dvojpokojové apartmány vybavené masivním dřevěným
nábytkem ze starých trámů ručně vyráběným na míru uměleckým řezbářem.

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Další ubytování v oblasti

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky