Liberec, známý jako „Brána do Jizerských hor,“ je město s bohatou historií, nádhernou architekturou a překrásnou přírodou.

Předpokládaná doba čtení: 4 minuty

Gotická radnice a prostorné centrální náměstí v Liberci, Česká republika

Nachází se v severní části České republiky a je významným centrem kultury, sportu a vzdělání. Přestože může být Liberec někdy přehlížen ve prospěch větších českých měst, nabízí širokou paletu aktivit a atrakcí pro každého, kdo má rád cestování a objevování nových míst. V tomto článku se podíváme na nejlepší výletní místa v okolí Liberce.

Ještěd

Dominantou Liberce je bezesporu Ještěd, který je nejen významnou turistickou atrakcí, ale také symbolickou stavbou regionu. Na vrcholu Ještědu se nachází futuristický hotel a televizní vysílač, dílo architekta Karla Hubáčka, které získalo prestižní Mezinárodní cenu za architekturu. Výstup na Ještěd je možný pěšky, na kole nebo lanovkou. Z vrcholu se naskýtá dechberoucí panorama okolní krajiny.

Jizerské hory

Pro milovníky přírody a aktivního odpočinku jsou Jizerské hory ideálním místem pro pěší turistiku, cykloturistiku či běžkování v zimních měsících. Oblast nabízí množství značených turistických a cyklistických tras vedoucích malebnou krajinou s četnými vyhlídkami, vodopády a přírodními zajímavostmi.

Botanická zahrada Liberec

Liberecká botanická zahrada je nejstarší v České republice a domovem více než 7 500 druhů rostlin z celého světa. Prostřednictvím skleníků a venkovních expozic nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost prozkoumat rozmanitost flóry bez nutnosti cestovat do různých koutů světa.

Zoo Liberec

Jedná se o nejstarší zoologickou zahradu v Česku. Zoo Liberec se pyšní širokým spektrem druhů zvířat a je známá zejména chovem bílých tygrů. Kromě exotických zvířat zde návštěvníci najdou také mnoho druhů zvířat evropských, včetně těch, které jsou ohrožené vyhynutím.

Liberecký zámek

Ačkoli se nejedná o výlet do přírody, Liberecký zámek je historickou památkou, kterou by žádný návštěvník neměl vynechat. Zámek slouží jako muzeum s expozicemi věnovanými historii a kultuře regionu. Jeho elegantní architektura a bohatě zdobené interiéry poskytují fascinující vhled do minulosti.

Harrachov

Pouhých 30 minut jízdy od Liberce se nachází Harrachov, známý především svými skokanskými můstky a možnostmi zimních sportů. V létě se zde nabízí pestrá paleta aktivit od horské cyklistiky po pěší turistiku s nádhernými výhledy na Krkonoše.

Český ráj

Necelou hodinu jízdy od Liberce se rozkládá krajina zvaná Český ráj, známá svými skalními městy, hradními ruinami a zámkem Hrubá Skála. Tato oblast je ideální pro milovníky pěší turistiky, historie a fotografování.

Kde se ubytovat

Ve městě Liberec a jeho okolí najdete širokou škálu ubytovacích možností, které uspokojí různé preference a rozpočty. Od luxusních hotelů po útulné penziony, apartmány a horské chaty, je zde mnoho možností, jak si užít pobyt v tomto krásném regionu. Zde jsou některé z nejlepších možností ubytování ve městě Liberec a jeho okolí:

Hotel Ještěd

Pro jedinečný zážitek nabízí Hotel Ještěd ubytování přímo na vrcholu stejnojmenné hory. Hotel je známý svou architektonickou unikátností a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Ideální pro ty, kteří hledají nezapomenutelné ubytování.

Pytloun Grand Hotel Imperial

Pytloun Grand Hotel Imperial se nachází v centru Liberce a nabízí moderní a stylové ubytování. S vybavením na vysoké úrovni a prvotřídními službami je to skvělá volba pro návštěvníky hledající komfort a pohodlí.

Wellness Hotel Babylon

Tento hotel je ideální pro rodiny s dětmi a nabízí kromě ubytování také řadu zábavních a relaxačních aktivit, včetně aquaparku, lunaparku, wellness a fitness centra. Nachází se nedaleko centra města a je skvělým výchozím bodem pro objevování Liberce a jeho okolí.

Penzion Jasmín

Penzion Jasmín je útulný penzion v klidné části Liberce, nabízející pohodlné a cenově dostupné ubytování. Je ideální pro ty, kteří preferují poklidnou atmosféru a osobní přístup.

Apartmány Friday

Pro ty, kteří hledají samostatnost a flexibilitu, nabízí Apartmány Friday moderní a dobře vybavené apartmány v centru Liberce. Tyto apartmány jsou ideální pro rodiny nebo skupiny přátel.