Zůstat v zahraničí ve spojení je pro cestovatele dlouhodobý problémem. Zdálo se, že na dohled není žádné dobré řešení – až už se jednalo o problémy s nákupem místní SIM karty, nebo o domácí operátory, kteří si za mezinárodní služby rádi účtují vysoké poplatky.

Jedno řešení ale existuje. eSIM jsou na světě už několik let, ale teprve teď se jim dostává zasloužené pozornosti.

Říkali jste si někdy, jak asi ta eSIM funguje? Máme dobré zprávy!

A tohle je všechno, co o této úžasné technologii, která zjednodušuje cestování a udržuje vás na cestách ve spojení, potřebujete vědět.

Co je to eSIM?

Nový technologický formát vestavěných SIM karet (embedded SIM) nahrazuje fyzické SIM karty. Když si budete kupovat nové číslo u telefonního operátora nebo přecházet od stávajícího k novému, už nemusíte dostat plastovou kartičku, ale jednoduše si pomocí QR kódu naskenujete eSIM kartu do vašeho telefonu a je hotovo.

Telefony s touto technologií jsou pak schopny využívat obě dvě SIM karty najednou. Můžete mít tedy v mobilu nahraná 2 telefonní čísla a nebo své stávající telefonní číslo skrze plastovou SIM kartu a datový balíček díky eSIM kartě.

Výhody eSIM?

eSIM je ale vestavěná SIM karta – malý čip, který je přiletovaný přímo na desce plošných spojů telefonu. Novější telefony už je mívají společně s přihrádkou na tradiční SIM karty.

eSIM má oproti tradičním SIM kartám řadu výhod. Například:

  • Můžete si uložit více datových tarifů pro eSIM: Nejste omezeni pouze na jeden tarif jako u fyzické karty.
  • Umožňují použití výkonnějších telefonů: eSIM zabírá mnohem méně místa než SIM karta s vysouvací přihrádkou. Výrobci tomuto řešení začali být nakloněni o proto, že mají díky tomu možnost zvětšit ostatní komponenty… například baterii.
  • Už žádná manipulace s hardwarovými komponenty: U novějších telefonů už naštěstí nemusíte otevírat zadní stranu, kdy byly komponenty vystavovány působení okolních vlivů. Díky eSIM se navíc zbavíte věčnému hledání sponky, která umožní otevření přihrádky.

Jak pořídit eSIM s datovým balíčkem?

Postup je jednoduchý a můžete jej udělat nyní, na letišti před odletem nebo klidně až v destinaci za pochodu.

  • Na webu Airalo.com si vyberte danou zemi či region
  • Zakupte si vámi vyhovující datový balíček
  • Naskenujte QR kód do mobilu
  • V telefonu nastavte původní SIM pro příchozí a odchozí hovory a novou eSIM pro mobilní data

Pozor: K aktivaci eSIM potřebujete být připojeni k internetu! Čili zakoupení datového balíčku, naskenování QR kódu a aktivace eSIM udělejte ideálně před samotným odletem z ČR. Časová platnost eSIM se počítá od prvního připojení v zahraničí.

Oblíbené země