Istrie patří k nejoblíbenějším částem Chorvatska pro české turisty, protože se sem dostanete velmi rychle a pohodlně autem nebo vlakem. Pokud hledáte pohodovou a klidnou dovolenou, Istrie je tou správnou volbou. 

Na Istrii na vás čekají piniové háje, křišťálově čisté moře a sluneční paprsky v neodolatelné kombinaci s bohatým kulturním dědictvím. Dovolenou v hotelech i půvabných apartmánech v soukromí si zde užijí jak rodiny s dětmi nebo mladé páry, tak i senioři. Vynechávat ale nemusíte ani svoje domácí mazlíčky, do Chorvatska, kde nebývají extrémně vysoké teploty, se můžete vydat třeba i se psem.

Kam se vydat?

Perfektní dovolenou na Istrii můžete pořídit za velmi přívětivé ceny. Největším městem na Istrii je Pula, rušné přístavní město na západním pobřeží, které je známé svým dochovaným amfiteátrem i množstvím romantických uliček. Dalším častým cílem je město Poreč, jehož bazilika s jedinečnou zlatou podlahou je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Za návštěvu stojí i město Umag, které má působivé středověké centrum. Pokud hledáte trochu adrenalinu, vyražte do Motovun, nádherného horského města, které je mekkou paraglidingu. Na Istrii se také nachází městečko Hum, které je nejmenším městečkem na světě.

Kde se ubytovat?

Rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky ubytování v kempech, apartmánech, vilách v soukromí nebo v hotelích, z nichž některé nabízejí služby all inclusive, si zde určitě vyberete.

Luxusní ubytování

tf-8″ async>

Výhodné a krásné ubytování

Hledáte další nabídky?

Booking.com