Patříte k lidem, kteří si rádi dobijí baterky v přírodě a snaží se svým dětem vštípit základy zdravého životního stylu? Dbáte na to, aby jedly kvalitní potraviny a věnovaly se sportu? Dopřejte dětem názornou ukázku a vyrazte s nimi na krátkou dovolenou na bio farmě.

Vybrali jsme několik míst, kde jsou dokonale připraveny pro vaši klidnou dovolenou s dětmi. Samozřejmostí jsou zde dětské postýlky, židličky, speciální dětské menu, prolézačky, herní místnosti a v nich mnoho, mnoho hraček.

Ekofarma Rytířova Lhota

Český ráj je naše oblíbená destinace. V létě si zde člověk užije krásné výlety po krajině, snídani z místních produktů na terásce a také troch těch zvířátek.

Zemědělskou usedlost na samotě v krásném Českém ráji majitelé koupili před 5-ti lety. Od té doby zde vybudovali malou biofarmu, zázemí pro naše hosty a členy rodiny majitelů. Je to velice klidné místo, přesto blízko civilizace. Můžete ochutnat potraviny bez chemie, které se zde pěstují či vyrábí.

BioFarma Dolejší Mlýn

S dětmi rádi jezdíme na farmy – aby viděly zvířátka, byly venku, užily si trochu toho popelení. U bývalého mlýna na biofarmě Kamberk navíc teče potok s velikou tůňkou, kde se ratolesti zchladí, aniž byste museli popojít od ubytování, aniž byste je museli poutat do auta a hnát se k nejbližšímu rybníku. Šťourání v potoce, pálení dřeva a pozorování oslíků – to, co městským dětem tak chybí, naleznete zde.

Resort Sv. František – Hotel Erlebachova Bouda

Tento resort se nachází několik kilometrů od polských hranic a je oblíbený mezi rodinami s dětmi všeho věku. Prcky fascinuje minizoo s jehňátkem, kozami, ovcemi a prasátky, větší děti zase ocení možnost projížďky na konících a s kočárkem se můžete vydat na túru na Moravskou boudu, kde po cestě narazíte na naučnou stezku s lesními zvířátky.

Samozřejmostí je i hřiště a dětské koutky v restauracích spolu s dětskou jídelní nabídkou, ve wellness naleznete dětské brouzdalistě a bazén.

V zimě tu pro děti několikrát připravují dětský týden s programem plus speciální akce na Mikuláše, navíc kde jinde se naučit lyžovat než právě v Krkonoších? Pokud jsou vaši potomci na lyže a snowboard ještě moc malí, sáňky, boby a koulovačka přímo na svahu před hotelem to jistí.

Penzion Filoun

Penzion Filoun se nachází v Jizerských horách na stejnojmenné farmě. Zde uvidíte krávy tam, kde mají krávy být – na pastvě na zelené louce! A až ochutnáte jejich tvaroh, mléko a máslo, dáte produktům ze supermarketu navždy sbohem… Ubytování stojí na konci malé silničky, která dál už nikam nevede – nemusíte se bát silnice. Jen pozor, aby vám děti nevběhli pod traktor…

Penzion Venkoff

Ubytování se zahradou, s ohništěm na opékání buřtů, hřištěm, společnou kuchyní a hlavně – s třešněmi – najdete v penzionu Venkoff. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, po zahradě se procházejí kočky a pod velkým stromem si v klidu vypijete odpolední kafíčko, zatímco děti se budou houpat na houpačce a užívat si krásný letní den.

Apartmány Český Ráj

Dva apartmány v Českém ráji jsou vhodné místo pro dovolenou s malými dětmi pro dvě spřátelené rodiny, které ale chtějí mít zároveň každá svoje soukromí. K ubytování patří obrovská zahrada, kde se děti mohou pořádně vyběhat. Užijete si během letních veder i vanu studené vody přímo na terase. V noci můžete pozorovat hvězdy přímo z laviček na terase a nikdo vás u toho nebude rušit…

Villa Memories

Pokud chcete svým dětem dopřát krásné chvíle v přírodě, při kterých se naučí i něco nového, doporučujeme vyrazit na východní Moravu. Pro městské děti je tu skvělé vyžití – procházka po lese s myslivcem, který vaše ratolesti naučí poznávat zvířata i stromy, chytání ryb s rybářem a výroba medu přímo se včelařem.

Rodiče si zas krásně odpočinou v luxusním zázemí tohoto světového hotelu, kde se každý pokoj pojí s jiným příběhem.

Booking.com

ÚVODNÍ FOTO: Photo by Ben White on Unsplash, Fotografie ubytování: Booking.com