Letošní dovolenou můžete prožít v krásném lázeňském městě a využít dotace na ubytování a lázeňské služby. I vy můžete získat VARY°Voucher v hodnotě 1 000 Kč, 2 500 Kč a 5 000 Kč.

Na tuto akci karovarské zastupitelstvo uvolnilo 10 milionů korun, které mají do města nalákat české hosty v době dovolených.

VARY°Voucher je projekt pro restart cestovního ruchu a lázeňství v Karlových Varech. VARY°Voucher si budou moci zájemci vygenerovat od 25. 5. 2020 od 10:00 hodin na stránce https://www.karlovyvary.cz/cs/voucher.

Zde najdete i přehledně veškeré informace o možnostech čerpání. Vzhledem k tomu, že jsou Karlovy Vary největším lázeňským městem v republice, je tento produkt zaměřen převážně na čerpání služeb spojených s lázeňstvím.

K dispozici budou tři varianty slevy:

Bed & Breakfast

Honota: 1000,-Kč

Podmínky využití: Voucher lze čerpat na pobyty „ubytování se snídaní“ o minimální délce pobytu 3 noci a minimální celkové hodnotě rezervace 3 000,- Kč.

Wellness

Hodnota: 2500 Kč

Podmínky využití: Voucher lze čerpat na tzv. „wellness pobyty“ o minimální délce pobytu 4 noci a minimální celkové hodnotě rezervace 9 000,- Kč.

Wellness pobytem se rozumí balíček služeb, který obsahuje ubytování poskytované spolu alespoň se snídaní a v kterém jsou zahrnuty další wellnesové služby hotelu jako jsou masáže, volně dostupné koupele, volný vstup do bazénu atp.

Lázeňský

Hodnota: 5000 Kč

Voucher lze čerpat na „lázeňské pobyty“ o minimální délce pobytu 7 nocí a minimální celkové hodnotě celkové rezervace 19 000,- Kč.

Lázeňským pobytem se rozumí ubytování poskytované alespoň s polopenzí a balíčkem léčebných procedur nestátním zdravotním zařízením na základě předpisu lázeňského lékaře.


TOP 5 míst, které musíte navštívit

1. Vřídlo

V srdci lázeňské zóny, najdete nejvydatnější a nejteplejší karlovarský pramen – Vřídlo. Vřídlo je schopné vytrysknout do výšky 12 m a za 1 minutu z podzemí vychrlit až 2.000 l termominerální vody o teplotě 72 °C a 5.000 l oxidu uhličitého.

2. Mlýnská kolonáda

Karlovy Vary jsou známé jako město kolonád. Všech 5 kolonád leží nedaleko od sebe. Půjdete-li směrem od hotelu Thermal proti proudu řeky Teplé, přijdete jako k první k Sadové kolonádě. O několik kroků dále byla v letech 1871–1881 postavena největší lázeňská stavba tohoto města, Mlýnská kolonáda.

Mezi 124 korintskými sloupy vytéká pět pramenů. Šestý vývěr je umístěn na prostranství před kolonádou, naproti orchestřišti.

 • Pramen Skalní 53 °C
 • Pramen Libuše 62 °C
 • Pramen Kníže Václav I 65 °C
 • Pramen Kníže Václav II 58 °C
 • Pramen Mlýnský 56 °C
 • Pramen Rusalka 60 °C

3. Rozhledna Diana

Kamenná rozhledna Diana se tyčí 547 m n. m. v lázeňských lesích nad Grandhotelem Pupp. Stojí tu už od roku 1914 a nabízí úžasnou vyhlídku na celé Karlovy Vary a jejich okolí.

Rozhledna Diana

4. Becherovka a Jan Becher Muzeum

Abyste si užili Karlovy Vary všemi smysly, nesmíte vynechat ochutnávku tradičního bylinného likéru Becherovka, který je vyráběn pouze zde.

Becherovku začal v roce 1807 vyrábět ve své lékárně Josef Becher. Nejprve ji prodával v lékovkách jako žaludeční kapky. Český název „Becherovka“ nese nápoj od vzniku Československa v roce 1918.

5. Museum sklárny Moser a sklářská huť

Moser je značka skleněných výrobků té nejvyšší kvality, známých po celém světě. Unikátní pohled do historie i současnosti sklárny poskytuje nové návštěvnické centrum Moser.

Rozhodně doporučujeme zúčastnit se prohlídky sklářské hutě. Během exkurze uvidíte jak ze žhavé skleněné hmoty vznikají jedinečné výrobky. Poučte se o výrobě skla a sledujte zajímavou práci mistrů sklářů. Hotové výrobky si potom můžete zakoupit ve firemní prodejně Moser.


Další podmínky pro využití

 • VARY°Voucher lze uplatnit v systému pouze 168 hodin od vygenerování. V tomto časovém úseku musí být vytvořena rezervace a voucher musí být potvrzen v systému ubytovatele.
 • Platnost voucheru v emisi je do 30. 9. 2020, tzn. do této lhůty musí být ukončen pobyt Zájemce a vyúčtován mezi Poskytovatelem a Zájemcem.
 • Voucher je vydáván a generován na stránce www.karlovyvary.cz/voucher.
 • Pro jednu rezervaci lze čerpat jeden pobytový voucher.
 • Voucher je platný pouze pro garantované, přímé a předplacené rezervace (nelze využít např. Booking.com )
 • Voucher je nepřenositelný na jinou osobu.
 • Voucher nelze uplatnit až v momentě příjezdu do hotelu bez předchozí přímé rezervace.

Na webu https://www.karlovyvary.cz/cs/voucher bude zveřejněn i seznam poskytovatelů ubytování a služeb, kde lze voucher uplatnit.

Zdroj textu: KarlovyVary.cz