I když se zdá, že prozkoumání Amsterdamu za jediný den je výzva, s dobře naplánovaným itinerářem je to možné.

Typické holandské domy v Amsterdamu, Nizozemsko

Ranní procházka po kanálech Začněte svůj den brzkou procházkou podél amsterodamských kanálů. Nejklidnější čas pro obdivování malebných mostů a historických domů je právě ráno, kdy město teprve probouzí. Můžete také zvážit pronájem kola, což je pro Amsterdam velmi typické, a vydat se na túru po hlavních turistických trasách města na kole.

Návštěva Rijksmuseum Jako další bod vašeho programu doporučujeme návštěvu Rijksmuseum, národního muzea Nizozemska. Toto muzeum hostí obrovskou sbírku uměleckých děl od Rembrandta až po Van Gogha. Zde můžete strávit několik hodin obdivováním nizozemských mistrovských děl.

Oběd v Jordaanu Pro oběd se vydejte do čtvrti Jordaan, která je známá svými útulnými kavárnami a bohatou nabídkou místních i mezinárodních kuchyní. V Jordaanu si můžete vychutnat tradiční nizozemské pokrmy jako jsou poffertjes (malé lívance) nebo haring (solený sleď).

Odpoledne v Anne Frank House Odpoledne si vyhraďte čas na návštěvu Anne Frank House, kde můžete na vlastní oči vidět místo, kde Anne Franková napsala svůj proslulý deník během druhé světové války. Kvůli velkému zájmu doporučujeme vstupenky rezervovat předem online.

Procházka po Vondelparku Pokud vám zbývá čas, udělejte si odpolední procházku Vondelparkem, největším a nejznámějším parkem v Amsterdamu. Tento park je ideální místo pro relaxaci a pozorování místního života.

Večeře a večerní prohlídka Na závěr dne se vydejte na večeři do jedné z mnoha stylových restaurací v centru města. Po večeři si užijte večerní prohlídku města nebo plavbu lodí po kanálech, kde Amsterdam nabízí úplně jinou, kouzelnou atmosféru.

amsterdam

Tipy pro návštěvníky

  • Plánujte dopředu a rezervujte si vstupenky online tam, kde je to možné, aby jste se vyhnuli dlouhým frontám.
  • Mějte na paměti, že Amsterdam je velmi přátelský k cyklistům, takže půjčení kola může být skvělým způsobem, jak město prozkoumat.
  • Balíček s deštníkem nebo pláštěnkou, protože nizozemské počasí může být nepředvídatelné.

Kde se ubytovat?

V Amsterdamu najdete širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů až po rozpočtově přívětivější varianty. Zde je přehled obou kategorií, který vám pomůže rozhodnout, kde se ubytovat během vaší návštěvy:

Luxusní hotely

  1. Hotel De L’Europe – Tento ikonický hotel nabízí luxusní ubytování s nádherným výhledem na řeku Amstel. Je známý svým bohatým dekorem a prvotřídními službami, včetně spa a gurmánské restaurace.
  2. Waldorf Astoria Amsterdam – Umístěný v šesti palácových budovách na Herengrachtu, tento hotel poskytuje nezapomenutelný zážitek. Nabízí elegantní pokoje, Michelinovou restauraci a luxusní spa.
  3. The Dylan Amsterdam – Tento butikový hotel se nachází v historickém centru města a je oblíbený pro svou osobitou atmosféru a vysoce kvalitní služby, včetně skvělé restaurace a pohodlného ubytování.

Budget hotely

  1. The Flying Pig Downtown – Tento hostel je ideální pro mladé cestovatele a nabízí jak společné tak i soukromé pokoje. Je známý svou přátelskou atmosférou a centrální polohou blízko hlavních turistických atrakcí.
  2. Stayokay Amsterdam Vondelpark – Hostel Stayokay se nachází přímo v proslulém Vondelparku a je výbornou volbou pro ty, kteří chtějí ušetřit, ale stále být blízko centra dění.
  3. Hotel ibis Amsterdam Centre – Tento hotel je známý svou dobrým poměrem cena/výkon a nabízí základní, ale pohodlné ubytování. Nachází se v blízkosti hlavního nádraží, což je ideální pro snadné cestování po městě.