Navštívit Salzburg znamená zažít jedinečnou kombinaci kultury, historie, hudby a nádherné přírody. Toto rakouské město nabízí řadu nezapomenutelných zážitků.

Jednou z hlavních atrakcí Salzburgu je jeho historické centrum s úchvatnými barokními stavbami, které byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO. Návštěvníci by rozhodně neměli vynechat návštěvu Hohensalzburgské pevnosti, která dominuje městu ze svého návrší a nabízí dechberoucí výhledy na město a okolní Alpy.

Dalším nepostradatelným zážitkem je procházka po Getreidegasse, známé ulici, kde se narodil slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Mozartovo rodné dom se nyní pyšní muzeem, které poskytuje návštěvníkům pohled do života a díla tohoto hudebního génia.

Pro milovníky hudby je Salzburg neodmyslitelně spojen také s Festivalem salcburských slavností, který se každoročně koná v létě a představuje širokou škálu operních, divadelních a hudebních představení. Město je také dějištěm slavného filmu „Muzikál ze Salzburgu“ (The Sound of Music), a fanoušci mohou navštívit mnoho lokací, kde byl tento film natáčen.

Kulinářsky Salzburg rozhodně nezklame. Tradiční rakouská kuchyně je zde na vysoké úrovni a návštěvníci by neměli opomenout ochutnat místní speciality jako je Salzburger Nockerl, sladký dezert, který připomíná sněhové vrcholky Alp, nebo Wiener Schnitzel, tenký řízek obalený ve strouhance. Co se týče nápojů, Salzburg je známý svou láskou k pivu, a místní pivovary jako Stiegl-Brauwelt nabízejí exkurze s ochutnávkami.

Pro milovníky přírody, Salzburg nabízí také řadu možností. Přímo v městě je možné navštívit zahrady Mirabell, které jsou známé svou barokní architekturou a nádhernými květinovými aranžmá. Pro ty, kteří touží po dobrodružství ve vyšších polohách, jsou nedaleké Alpy ideálním místem pro pěší turistiku, horskou cyklistiku nebo lyžování v zimních měsících.

Kde se ubytovat?

Salzburg nabízí širokou škálu ubytovacích možností, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely, které vyhovují různým rozpočtům a preferencím. Zde je přehled možností ubytování ve městě:

Luxusní hotely

 1. Hotel Sacher Salzburg: Tento ikonický hotel nabízí luxusní ubytování s výhledem na řeku Salzach a je známý svou vynikající službou a historickou atmosférou.
 2. Hotel Goldener Hirsch: Hotel se nachází v srdci historického centra a je známý svým tradičním šarmem a exkluzivními pokoji.
 3. Schloss Mönchstein Hotel: Tento hotel, umístěný na vrcholu kopce nad městem, nabízí luxusní ubytování s nádhernými výhledy a prvotřídním wellness.

Střední kategorie

 1. Hotel Mozart: Tento hotel je oblíbený pro svou centrální polohu a přátelský personál, poskytuje pohodlné ubytování za rozumné ceny.
 2. Hotel Imlauer & Bräu: Moderní hotel nabízí komfortní pokoje a je výhodně situován blízko hlavních turistických atrakcí.
 3. Star Inn Hotel Salzburg Zentrum: Dobře umístěný blízko Hohensalzburgské pevnosti, tento hotel nabízí moderní a praktické ubytování.

Apartmány

 1. Salzburg Residence A: Luxusní apartmány nabízejí větší soukromí a jsou vybaveny kuchyňským koutem, ideální pro rodiny nebo delší pobyty.
 2. Townhouse Weisses Kreuz Salzburg: Tyto stylové apartmány v centru města jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci pohodlí a nezávislosti.

Levné ubytování

 1. Yoho International Youth Hostel: Tento hostel je populární mezi mladými cestovateli a nabízí cenově dostupné sdílené nebo soukromé pokoje.
 2. Meininger Hotel Salzburg City Center: Nabízí cenově dostupné ubytování s moderním designem, vhodné pro rodiny i skupiny přátel.
 3. Hostel Salzburg: Jednoduché, ale čisté ubytování pro ty, kteří hledají funkční místo k přenocování bez nadbytečného luxusu.