Krakov, chlouba polského jihu, vás přivítá svou bohatou historií, dynamickou kulturou a pulzujícím nočním životem.

Předpokládaná doba čtení: 4 minuty

Toto město, které bylo kdysi hlavním městem Polska, je domovem několika nejcennějších architektonických skvostů a historických památek v zemi. Návštěva Krakova je jako cesta časem, kde každá ulice a každý kámen má svůj příběh.

Historické srdce Krakova

Středobodem krakovského historického dědictví je nádherné Staré Město s jeho dominantním Rynek Główny, jedním z největších středověkých náměstí v Evropě. Obklopeno barokními budovami a živými kavárnami, toto náměstí je ideálním místem pro první setkání s městským životem. Nevynechejte návštěvu Mariánského kostela s jeho úchvatným gotickým oltářem a každou hodinu si poslechněte hejnal z věže kostela, který připomíná obranu města před tatarskými nájezdníky.

Jen kousek od Starého Města se nachází Wawelský hrad, který je nejen symbolem Krakova, ale celého Polska. Tento impozantní komplex s renesančními a gotickými prvky nabízí nádherné výhledy na řeku Vislu a ukrývá bohaté sbírky umění, zbroj a královského nádobí.

Kultura a umění

Krakov je také městem živé kultury. Po celý rok se zde konají festivaly, koncerty a kulturní akce, které oslavují jak polskou, tak mezinárodní uměleckou scénu. Pro milovníky literatury je tu Muzeum Oscara Schindlera, které připomíná jeho záchranu židovských pracovníků během druhé světové války, a Muzeum Japonského Umění a Technologie, které je jediným svého druhu ve střední Evropě.

Moderní pohodlí ve starobylém městě

Při plánování návštěvy Krakova je klíčové vybrat správné ubytování. Hotel New Port – Hotel na Wiśle, situovaný přímo na břehu řeky Visly, nabízí jedinečný zážitek spojující moderní pohodlí s nezapomenutelnými výhledy na historické centrum města. Tento hotel je ideální pro ty, kteří chtějí Krakov prozkoumat ve stylu.

foto: Booking com

Umístění a dostupnost

Hotel New Port se nachází v klidné části města, přesto velmi blízko historického jádra Krakova. Díky své poloze je hotel ideálním výchozím bodem pro prozkoumávání města, ať už pěšky nebo s využitím veřejné dopravy. Turistické atrakce jako jsou Staré Město, židovská čtvrť Kazimierz nebo muzea a galerie, jsou všechny snadno dostupné.

Hotel New Port nabízí široký výběr pokojů, od standardních po luxusní apartmá, které jsou vybaveny vším potřebným pro komfortní pobyt. Hosté mohou také využít hotelovou restauraci, která servíruje místní i mezinárodní speciality, nebo se odreagovat v hotelovém fitness centru.

Rezervace