Lisabon, hlavní město Portugalska, je fascinujícím městem, které spojuje bohatou historii s moderním šarmem. Toto město ležící na ústí řeky Tejo nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých památek, krásných výhledů a chutných pokrmů.

Přímo z Prahy se sem levně dostanete díky společnosti easyJet, která létá v úterý, čtvrtek a v sobotu. Naší tipem jsou termíny v listopadu, kdy se nabízejí letenky okolo 2160 Kč za zpáteční let:

Pokud plánujete návštěvu Lisabonu, zde je seznam nejlepších míst, která byste neměli vynechat:

Belemská věž (Torre de Belém):

Tato ikonická kamenná věž, postavená ve 16. století, je považována za jedno z nejznámějších symbolů Lisabonu. Nachází se na břehu řeky Tejo a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Kostel svatého Jeronýma (Mosteiro dos Jerónimos):

Tento UNESCO chráněný klášter je mistrovským dílem manuelského stylu a je také pohřebištěm slavného portugalského navigátora Vasca da Gamy. Navštivte také přilehlou pekárnu Pastéis de Belém a ochutnejte tradiční pastel de nata (sladký listový těsto s krémovou náplní).

Castelo de São Jorge:

Tato pevnost, která dominuje panoramatu města, nabízí panoramatický výhled na celý Lisabon. Prozkoumejte její středověké hradby a zahradu s pavouky.

Muzeum fád (Museu do Fado):

Fádo je tradiční portugalská hudba, která vypráví působivé příběhy. Toto muzeum vám poskytne pohled do historie a vývoje fáda.

Most 25. dubna (Ponte 25 de Abril):

Tento impozantní visutý most připomíná Golden Gate Bridge v San Franciscu. Můžete si prohlédnout město z pohledu ptáka a vyfotit si krásné snímky.

Lisabonský tramvajový systém:

Nechte si ujít jízdu v tradičním lisabonském tramvaji č. 28, který vás provede městem a ukáže vám jeho nejkrásnější části.

Lisabon je městem plným kontrastů, kde se setkává historie s modernitou. Zanechává na návštěvnících hluboký dojem a poskytuje nezapomenutelný zážitek. Ať už máte rádi památky, kulturu, nebo jednoduše chcete ochutnat vynikající jídlo, Lisabon má co nabídnout pro každého.

Vyhledejte si luxusní ubytování se slevou

Booking.com