Vydejte se na neopakovatelnou cestu městem, jehož historie sahá do začátku 16. století a kde při pohledu na rozpadlé uličky a dnes již historické vozy brázdící místní ulice budete mít pocit, jako by se zde zastavil čas.

Havana je unikátním městem, kde se velmi přirozeně a nenuceně prolíná historie se současností. Zatímco stará část města nabízí prohlídku těch nejkrásnějších koloniálních staveb a v roce 1982 byla zapsána na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, nová část města se snaží vypadat jako každá jiná metropole.

Nechte se unášet rytmem samby a poznejte krásy i tajemství tohoto úchvatného karibského města. 


Mohlo by se hodit:

S platností od 6. dubna 2022 ruší covidové vstupní podmínky. Nově tak do země můžeme cestovat bez nutnosti PCR/antigenního testu či očkování. Stačí vyplnit pouze online formulář.

Od roku 2021 není na Kubě možné používat Americký dolar (USD). Nelze ho směnit ani v bance, směnárně a platba USD také není možná. Doporučujeme mít EUR nebo platební kartu, ale počítejte s velmi omezenou možností používání.

Oficiální měna Kuby je kubánské peso, Peso Cubano (CUP), běžně také označováno jako MN (moneda nacional). Od 1.1.2021 turistická měna CUC zanikla a veškeré hotovostní operace tak již probíhají výhradně v hlavní oficiální kubánské měně CUP. 

Bezpečnost: Kuba patří k nejbezpečnějším zemí celého amerického kontinentu. 

Vstup: Turistické vízum neboli turistickou kartu na Kubu, uděluje Kubánský konzulát v Praze. Tento doklad Vás opravňuje k 30-ti dennímu turistickému pobytu. Turistickou kartu musíte mít už ve chvíli příletu na kubánské letiště. 


Kde se ubytovat?

Pokud cestujete na vlastní pěst, můžete se ubytovat nejen ve čtyřhvězdičkových turistických resortech, ale také v soukromí přímo u místních, což bývá na Kubě velmi oblíbenou variantou. Jedná se o tvz. casa particular, jednu z mála zdejších oficiálně povolených živností, kdy vám rodina pronajme pokoj v bytě nebo domě. 

Nejvýhodnějším místem k ubytování je centrum města v oblasti Staré Havany, budete to tak mít všude kousek a ušetříte peníze za dopravu.

Vzhledem k průběžným restrikcím může být nabídka ubytování např. na Booking.com omezena. Hotelová nabídka ubytování po zadání čísla mobilního telefonu, nebo Facebook Messenger na Snaptravel. Stránka je po přihlášení plně v češtině a platba je v CZK.