Hlavní město Itálie se bez nadsázky dá označit kolébkou evropské kultury a civilizace.

Řím je věčné město stojící na svých základech už více než 2.700 let, což z něj dělá jedno z nejstarších dosud obydlených míst v Evropě.

Až neuvěřitelná koncentrace zachovalých památek na relativně malém prostoru činí z Říma jedno z nejnavštěvovanějších měst na světě. Koloseum, Vatikán nebo Forum Romanum nemilosrdně uchvátí všechny návštěvníky včetně těch, kteří se jindy o památky a dějiny nezajímají.

Zpáteční levné letenky do Říma od 549 Kč

Vatikánská muzea a Řím

Vatikánská muzea jsou jedním z největších muzejních komplexů na světě. Za svou obsáhlou sbírku umění vděčí zejména sbírkám papežů od počátku 16. století. 

Krom obsahu sbírek je samozřejmě úchvatná okázalá výzdoba jednotlivých sálů, kterých je na místě okolo 1400. Krom jednotlivých papežských muzeí tady najdeme i muzea egyptského či etruského umění, Galerii gobelínů nebo pokoje papeže Pia V.

Mezi nejpůsobivější sály patří krom Sixtinské kaple se slavnou Michelangelovou freskou zejména Sál neposkvrněného početí a Raffaelovy síně. Za zmínku stojí také Vatikánské zahrady, Papežské paláce nebo kolekce současného umění.

Otevírací doba: pondělí až sobota 9:00–18:00, poslední neděli v měsíci 9:00–14:00
Vstupné: 16 eur, děti do 6 let zdarma

Vyhrazené a přednostní vstupy do Svatopetrské baziliky a Sixtinské kaple

  • jsme autorizovaní prodejci
  • vyhněte se dlouhým frontám
  • tištěný nebo mobilní poukaz

Podívejte se na dostupné ubytování

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Zpožděný let? Můžete získat až 600 EUR

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky