Zajímá vás jak bude vypadat letošní sezóna ve Středomoří? Podle prvních návrhů to vypadá, že je konec přeplněným plážím a že se bude regulovat počet opalujících se osob. Ten, kdo preferuje lehátko na pláži možná bude překvapen- čeká vás pobyt v plastové zástěně.


Úvodní foto: Playa de la Caleta, Cádiz Andalucía, Cádiz, Španělsko


V Itálii jsou navrženy plexisklové kabiny, které by mohly být instalovány mezi deštníky a lehátka. Ve Španělsku vláda již varovala, že pravidla bezpečné vzdálenosti budou dodržována také na plážích.

Italské ministerstvo kultury a cestovního ruchu již připravuje řešení, aby se občané mohli v létě koupat v moři. Podnikatelský sektor v tomto odvětví hledá řešení, které by umožnilo jít na pláž při zachování bezpečnostních opatření, aby se zabránilo přenosu infekcí. Mezi návrhy jsou i přepážky z plexiskla, které mohou být instalovány mezi deštníky a lehátky, aby se zachovaly bezpečné vzdálenosti.

Projekt je stále ve stavu návrhu a zahrnuje přenosná zařízení vyrobená ze železa nebo hliníku a polykarbonátových nebo plexisklových desek, která by chránila koupající se před kašlem a aerosolu sousedů.

Kóje by měla mít rozměry 4,5 metrů na každou stranu a vstup široký jeden a půl metru, uvnitř kterého by se nacházelo lehátko, slunečník nebo další vybavení.

Použití těchto kabin na plážích je však stále pouze na papíru, protože italská vláda a regionální správy dosud nestanovily, zda se budou moci otevřít pláže v létě a pokud ano, s jakými omezeními.

Situace ve Španělsku

Co se týče Španělska, bylo podle ministra cestovního ruchu oznámeno, že pravidla sociálního distancování se budou v létě i nadále uplatňovat i na frekventovaných plážích.

«Připravujeme různé scénáře k užívání pláží v letní sezóně. Je velmi důležité, aby byla zachována zdravotní doporučení, budeme muset uplatňovat to, co již děláme: tedy mytí rukou, sociální distancování … I na plážích. “řekl Maroto v rozhovoru pro deník El País.

Všechny pláže jsou do odvolání zavřené a je otázka, v jaké míře se podaří udržet obyvatele i návštěvníky v bezpečné vzdálenosti i na frekventovaných místech.

Photo by Jorge Fernández Salas on Unsplash