Každým rokem vyráží tisíce Čechů do Chorvatska za krásným počasím a především za průzračně čistým mořem.

Mnohé turisty však může tato země odradit svým skalnatým a zdánlivě nepřístupným pobřežím s nepříjemným vstupem do moře. Nenechte se mýlit. I v Chorvatsku se najdou nádherné pláže plné jemného písku nebo příjemných oblázků.

Kde najdete ty nejkrásnější pláže Chorvatska?

Pláže Istrijského poloostrova

Istrie je jednou z nejnavštěvovanějších částí země, kam míří turisté z Čech, což je dáno především relativně krátkou vzdáleností od našich hranic. Mezi nejznámější letoviska patří Rabac, Medulin, Poreč a Umag.

Nabídka ubytování

TIP: Medulin: krásné místo pro rodinnou dovolenou

Medulin je skvělé místo pro rodiny s dětmi. Malé rybářské městečko ležící jen kousek od Puly představuje dokonalou lokalitu pro strávení klidné letní dovolené. Zdejší pláž je písečná, a proto velmi vhodná pro děti. I tady si můžete vyzkoušet vodní lyže nebo se potápět za bohatým podmořským světem. Medulin má také krásnou promenádu a skvělé gastronomické zázemí. 

Šibenik a Kornati

Bájné ostrovy prý stvořil Bůh, když u Šibeniku rozházel hrst kamínků a z nich vyrostlo 147 malebných vápencových a křídových ostrůvků. Největším je Kornat, který pro turisty objevili Francouzi.

Ostrov Brač proslavil hlavně kámen, který se zde těží. Vznikl z něho dokonce Bílý dům ve Washingtonu D. C. Hlavní atrakcí je tato oblázková pláž Zlatni rat, jejíž špička se vlivem povětrnosti neustále mění.

Zlatni rat

Hvar

O levandulovém ostrově Střední Dalmácie se říká, že je vůbec nejslunnějším v celém Chorvatsku. Perlou je samotné město Hvar s katedrálou svatého Štěpána a dalšími vzácnými stavbami. Krásná jsou i menší městečka jako Stari Grad, Vrboska či Jelsa.

Nabídka ubytování

Nejjižnější z kvarnerských ostrovů se pne od moře až přes 400 metrů nad jeho hladinu. Dovolenkáři jezdí hlavně na západní pobřeží k zátoce Sveta Fumija a poloostrovu Frkanj.

Tenhle ostrov proslavila mořská sůl a sýr. A to zvlášť i společně: sůl se kromě těžby ještě snáší s větrem na místní pastviny a právě osolené louky dělají z pažského sýru absolutní pochoutku. Šedesátikilometrový skalnatý ostrov spojuje s pevninou most, dostanete se na něj kousek za Zadarem.

Pláž Zrče (chorvatsky Zrće) na ostrově Pag je v posledních letech proslulá zejména díky noční zábavě a hlasité hudbě. Díky drobným oblázkům a pozvolnému vstupu do moře je však vhodná také pro rodiny s dětmi. Hudba zde sice hraje i přes den, ale zdaleka ne tak hlasitě jako v noci.

Nabídka ubytování

Dovolená s CK

V tuto chvíli nebyly nalezeny žádné nabídky.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky

Úvodní foto: Trogir, Croatia, Photo by Sergii Gulenok on Unsplash