Paříž, často označovaná jako “Město světel” a “Město lásky”, je ideálním místem pro oslavu lásky, zejména na Valentýna.

Předpokládaná doba čtení: 1 minuta

Toto město, plné historie, kultury a romantické atmosféry, nabízí nespočet ideálních míst pro sdílení nezapomenutelného polibku s vaší drahou polovičkou.

Zde jsou podle nás nejlepší místa v Paříži pro romantický polibek na Valentýna:

Wall of Love (Zeď lásky)

Wall of Love, známá také jako “Le Mur des Je t’aime” nebo “Zeď lásky”, je známá turistická atrakce v Paříži. Jedná se o velký mural, který se nachází v malebném Square Jehan Rictus v Montmartre, což je čtvrť známá svou bohémskou atmosférou a uměleckou historií.

Zeď lásky je vytvořena z 612 dlaždic z modré lávy a pokrývá plochu přibližně 40 metrů čtverečních.

Co dělá tuto zeď jedinečnou, je to, že na ní je napsáno “miluji tě” ve více než 300 jazycích a dialektech. Nápad na vytvoření této zdi pochází od umělce Frédérica Barona a kaligrafky Claire Kito.

.

Karusel u Eiffelovy věže

  • Zatímco výstup na Eiffelovu věž nabízí nádherné výhledy, skrytý karusel za věží je méně známý, ale stejně romantický zážitek, vhodný pro všechny věkové skupiny.

Scéna z filmu “Midnight in Paris”

  • Místo za kostelem Saint-Étienne-du-Mont, kde byla natočena scéna z filmu Woodyho Allena “Midnight in Paris”, je ideální pro milovníky filmů a skryté polibky.

Pont Neuf (Nový most)

  • I přes své zavádějící jméno, Pont Neuf je nejstarším kamenným mostem v Paříži, s tradicí, že polibek na tomto mostě zaručuje návrat do francouzské metropole.

Place du Tertre v Montmartru

  • Po kávě v okolí a návštěvě baziliky Sacré-Cœur, což je nejvyšší bod ve městě, je náměstí Place du Tertre s umělci malujícími na ulici ideálním místem pro romantické setkání.
Romantický pár poblíž Eiffelovy věže v Paříži

Kde se ubytovat?

Pro romantický pobyt v Paříži, zejména v okolí Montmartru, je k dispozici řada skvělých ubytovacích možností. V Montmartre nabízí několik zajímavých možností ubytování, které spojují pohodlí a romantickou atmosféru.

Maison Souquet, Hotel & Spa je luxusní hotel ve stylu Belle Époque, situovaný ve čtvrti Montmartre. Jeho historický a autentický charakter vytváří dokonalé prostředí pro romantický pobyt​​.

Maison Barbès je další skvělou volbou s dobrou reputací a čistým, pohodlným prostředím. Tento hotel se nachází také v Montmartre a je blízko koncertní haly La Cigale a Gare du Nord​​.

Mercure Paris Pigalle Sacre Coeur se nachází blízko baziliky Sacré-Coeur a nabízí pohodlné ubytování s vynikajícími službami a výhodnou polohou​​.

Hotel de Flore – Montmartre je ideální volbou pro ty, kteří hledají cenově dostupné ubytování, ale nechtějí se vzdát kvality a pohodlí. Hotel je situován kousek od stanice metra a nabízí čisté a upravené pokoje​​.

Hotel Du Beaumont je umístěn v budově z 19. století a nachází se přímo vedle Moulin Rouge. Tento hotel je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zůstat v srdci Montmartru a užít si jeho živé atmosféry​​.

Hotel 29 Lepic je umístěn ve čtvrti Montmartre, v blízkosti Moulin Rouge a baziliky Sacré-Coeur. Tento hotel nabízí příjemné služby a výhodnou polohu pro průzkum okolí​​.

Kromě těchto hotelů v Montmartre jsou v Paříži i další vynikající romantické hotely, jako je Shangri-La Hotel Paris, Le Meurice a Ritz Paris, které nabízí luxusní ubytování s nádhernými výhledy na město a Eiffelovu věž​.