Objevte luxus a kouzlo Barcelony tím nejlepším způsobem! Od ikonického designu hotelu W Barcelona po historický šarm Casa Fuster, tyto hotely zaručeně zpříjemní váš pobyt v městě plném umění a kultury.

Pohled na krajinu parku Guell park v Barceloně, Španělsko

Připravte se na nezapomenutelný zážitek s naším průvodcem po nejlepších hotelových adresách v Barceloně!

Barcelona, klenot Středozemního moře, láká miliony návštěvníků ročně svými uměleckými díly, živým nočním životem a oslnivými plážemi. Pobyt v jednom z nejlepších hotelů může zásadně obohatit vaši návštěvu tohoto katalánského města. Zde je seznam deseti nejlepších hotelů v Barceloně, které kombinují luxus, komfort a perfektní umístění.

  1. W Barcelona Jedná se o ikonický hotel, který svým nápaditým designem připomíná plachetnici. Hotel W nabízí úchvatné výhledy na moře a město, exkluzivní spa a vyhlášené restaurace. Jeho pokoje a apartmá jsou vrcholným příkladem moderního luxusu.
  1. Hotel Arts Barcelona Tento hotel je jedním z výškových dominant města a nabízí nejen nepřekonatelný výhled na město a moře, ale také pokoje s uměleckými díly, pětihvězdičkové služby a restaurace s michelinskými hvězdami.
  1. Casa Fuster Nachází se v modernistické budově na prestižní Passeig de Gràcia. Casa Fuster kombinuje historický šarm s luxusním ubytováním a je známý svými jazzovými večery, které přitahují špičkové hudebníky.
  1. Mandarin Oriental, Barcelona Tento elegantní hotel se nachází na slavném bulváru Passeig de Gracia a je známý svým vybavením, které zahrnuje nádherný spa a vyhlášené restaurace.
  1. El Palace Hotel Původně otevřen v roce 1919, tento hotel byl nedávno renovován, aby nabídl luxusní ubytování s dobovými prvky a moderním komfortem. Je známý svou střešní terasou s výhledem na Sagrada Familia.
  1. Almanac Barcelona Tento nový přírůstek do hotelové scény města se rychle stal oblíbeným díky svému modernímu designu, sofistikovaným pokojům a centralizované poloze blízko hlavních turistických atrakcí.
  1. The Serras Luxusní hotel s výhledem na přístav Port Vell nabízí designové ubytování a osobní služby. Zdejší restaurace informuje o kulinářských trendech celého města.
  1. Mercer Hotel Barcelona Tento butikový hotel se nachází v historickém srdci Barcelony a je postaven na římských zdech, které jsou viditelné v některých částech hotelu. Nabízí unikátní spojení historie a moderního designu.
  1. Hotel 1898 Na slavné ulici La Rambla tento hotel stojí ve znovu zrekonstruované budově, která byla kdysi sídlem Filipínského generálního tabákového společnosti. Nabízí krásnou střešní terasu a krytý bazén.
  1. Majestic Hotel & Spa Tento hotel se pyšní dlouholetou tradicí a nachází se na Passeig de Gracia. Ubytování v Majestic Hotel poskytuje pohodlný přístup k luxusnímu nákupnímu a kulturnímu centru města.
barcelona
Bazilika Sagrada Familia v Barceloně.

Rezervujte si vstupenky na nejžádanější atrakce

Barcelona nabízí rozmanité možnosti pro každého cestovatele. Zde je průvodce po nejzajímavějších památkách, které byste v Barceloně měli navštívit.

1. Sagrada Familia

Bez pochyby nejslavnější dílo Antoniho Gaudího, neúplná bazilika Sagrada Familia, je mistrovským dílem, které přitahuje miliony návštěvníků ročně. Její fascinující fasády a vnitřní prostory jsou plné symboliky a inovativních designových prvků.

2. Park Güell

Další z Gaudího výtvorů, Park Güell, je barevný a excentrický veřejný park s úchvatnými mozaikovými uměleckými díly, serpentinovými lavicemi a fantastickými výhledy na město.

3. La Rambla

La Rambla, živá bulvární ulice, která se táhne od Plaça Catalunya až k památníku Kryštofa Kolumba u přístavu, je neustále plná života. Je ideálním místem pro procházky, nákupy suvenýrů a ochutnávku místních specialit na tržnici La Boqueria.

4. Barri Gòtic (Gotická čtvrť)

Prozkoumejte úzké, křivolaké uličky starého města Barcelona, kde najdete katedrálu svatého Kříže a svaté Eulálie a množství historických budov datovaných až do římských dob.

5. Palau de la Música Catalana

Tento úchvatný koncertní sál, mistrovské dílo modernismu, je známý svými detailními mozaikami, vitrážemi a skulpturami, které harmonicky splynou s hudebními představeními.

6. Montjuïc

Hora Montjuïc nabízí bohaté kulturní a rekreační aktivity: od Magické fontány přes Španělskou vesnici (Poble Espanyol) až po Katalánské národní umělecké muzeum (MNAC). Je to ideální místo pro odpolední výlet.

7. Casa Batlló a Casa Milà (La Pedrera)

Tyto dvě budovy jsou skvělými příklady Gaudího neortodoxní architektury. Casa Batlló fascinuje svým vlnitým fasádním designem a interiérem inspirovaným mořskými tvory, zatímco La Pedrera je známá svými unikátními křivkami a střešní terasou.

8. Camp Nou

Pro fanoušky fotbalu je návštěva stadionu Camp Nou, domova FC Barcelona, nepostradatelná. Prohlídky stadionu zahrnují návštěvu muzea klubu a možnost projít se po hrací ploše a hráčských tunelích.

9. Picasso Museum

Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku děl Pabla Picassa, s důrazem na jeho raná léta strávená v Barceloně. Expozice ukazuje jeho technický rozvoj a uměleckou evoluci.