Od 1. února město Brno nabídne týdenní parkování na záchytném parkovišti u Zetoru za 500 Kč a přepravu navazujícím bezplatným autobusem na hlavní nádraží. Tato novinka má podpořit nedávno zavedené přímé vlakové spojení z Brna na letiště do Vídně.

Vlaky na vídeňské letiště od 11. prosince zajišťuje společnost Regiojet. Pilotní provoz vlaků potrvá zatím do 10. června, do kdy bude platit i zvýhodněné parkování u Zetoru se zajištěnou přepravou na nádraží. Z Brna vyjíždějí vlaky ve 3:48 a z Vídně ve 21:15. Do 19. února pojedou v pondělí, středu, pátek a neděli, poté každý den.

Parkovné za prvních sedm dní bude stát 500 korun, každý další den pak 50 korun. Podmínkou pro zvýhodněné parkování je vyplnění registračního formuláře na webu.

Kromě přímých vlaků financovaných městem lze využít další dva páry přímých spojů, které RegioJet vypravuje na komerční riziko. Jde o spojení Prahy, Brna a Vídně. Tyto vlaky jezdí z Brna v 11:48 a 18:48, z Vídně v 6:15 a ve 14:15, cestovní doba je zhruba dvě hodiny.