V roce 2024 se město Brno může pyšnit prestižním titulem Evropského hlavního města Vánoc. Toto ocenění bylo uděleno v rámci soutěže, která každoročně vyhlašuje to nejlepší město v kategorii měst s počtem obyvatel nad 100 000, ve svátečním a vánočním duchu.

Mezinárodní uznání

Porota soutěže, vedená Danutou Hübner, členkou Evropského parlamentu, měla letos na výběr z rekordního množství přihlášených měst. Brno se však dokázalo odlišit, díky svému vysokému standardu předloženého projektu, který dokonale odráží sounáležitost s evropskými hodnotami Vánoc.

Historie Ocenění

Ocenění Evropské hlavní město Vánoc a Evropské město Vánoc bylo založeno v roce 2017 a od té doby získalo záštitu Evropského parlamentu. Mezi předchozími vítězi se objevují města jako Lutych (Belgie), Janov (Itálie), San Sebastián (Španělsko) a Valkenburg (Nizozemsko).

Brno a vánoční oslavy

Pro Brno znamená toto ocenění nejen mezinárodní uznání, ale také příležitost představit se jako město, které si váží vánočních tradic a kultury. Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program plný kultury, tradičních trhů, světelných instalací a mnoho dalšího, co evokuje pravou vánoční atmosféru.

Vánoční tramvaj, trh a vánoční ruské kolo na Moravském náměstí v adventním čase. Brno, Česká republika

Kde se v brně ubytovat?

Brno, jako Evropské hlavní město Vánoc 2024, přitahuje návštěvníky svou bohatou kulturou a historií. Ať už jste tu na vánočních trzích, za obchodem, nebo jen na výletě, město nabízí špičkové možnosti ubytování. Zde je průvodce, kde najít nejlepší hotel a apartmán v Brně.

Nejlepší Hotel: Hotel Grandezza

Lokace a prostředí: Hotel Grandezza, umístěný přímo na hlavním náměstí, nabízí nejen nezapomenutelné výhledy, ale i snadný přístup k městským památkám. Jeho elegantní fasáda a luxusní interiér jsou ideální pro ty, kteří hledají prvotřídní zážitek.

Ubytování a služby: Hotel poskytuje špičkové pokoje a suity, včetně těch s balkonem s výhledem na město. Hosté mohou využít wellness centrum, restauraci s vynikající kuchyní a profesionální obsluhu.