Dlážděné ulice, historické kamenné stavby a místní hospody patří mezi hlavní důvody, proč lidé navštěvují Edinburgh ve Skotsku.

Navíc fanoušci Harryho Pottera jsou zde jako v ráji. Město spisovatelku J. K. Rowlingovou inspirovalo při vytváření kouzelnického světa, což je koneckonců vidět na první pohled.

Hlavní osou města je ulice Princess Street Gardens, která město přirozeně dělí na dvě části, na Old Town a New Town. Tyto dvě části se od sebe výrazně liší. Old Town udivuje svými středověkými křivolakými uličkami, zatímco New Town je vystavěn v antickém slohu, z období, které nese hrdý název „Věk rozumu“!

Za návštěvu určitě stojí Edinburgský hrad, který je jako vystřižený z pohádky, se na vyhaslé sopce nad městem tyčí hrad. Dějiny celého Skotka jsou úzce spjaty s tímto místem. Od hradu se pak táhne snad nejznámější ulice Skotska, tzv. Royal Mile (Královská míle), kterou v roce 1724 popsal známý spisovatel Daniel Defoe jako: „nejširší, nejdelší a nejkrásnější ulici, ve které si lze postavit dům“.

Edinburgh ale nezapře ani svou severskou drsnost. Nejen, že město leží v kopcovité krajině, ale najdete zde spousty parků zvoucích k procházkám, sportu nebo jen tak, mezi Brity k tak velice oblíbenému zahálení – piknikování.

Důvodů, proč navštívit právě Edinburgh se najde celá řada. Uvidíte, že se do něj zamilujete na první pohled.

AKČNÍ LETENKY DO EDINBURGHU OD 490 KČ ZDE

Náhled na akci

  • počet míst omezen
  • cena s příručním zavazadlem s max. rozměry 40x20x25 cm.

Nejlepší atrakce ve městě

Naskočte na prohlídku autobusu City Sightseeing Edinburgh a užijte si neomezený hop on hop po dobu 24 hodin. Nebo si pořiďte pouze vstupenku do Edinburghského hradu. Vydejte se na kouzelnou 2hodinovou procházku po Edinburghu a objevte město, kde byl vytvořen svět Harryho Pottera.

Podívejte se na nabídky ubytování v Edinburghu

Booking.com

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky