Nemáte s přáteli nebo rodinou plány na prodloužený víkend? Co takhle vystoupat až na vrchol rozhledny a pořádně se podívat kolem sebe?

Naplánujte si s rodinou nebo přáteli výlet na jednu z krásných a oceňovaných vyhlídkových věží. Vybrali jsme několik z nich, které určitě stojí za vaši pozornost.

Rozhledna Salaš

Rozhledna Salaš se nachází v nadmořské výšce 366 metrů u obce Salaš a nabízí krásný výhled na pohoří Chřibů.

Z otevřeného ochozu budete moci obdivovat Velehrad, Uherské Hradiště, Bílé Karpaty a vrcholky Chřibů.

VYBERTE SI UBYTOVÁNÍ V OKOLÍ

Rozhledna Kelčský Javorník

V roce 2015 byla na nejvyšší hoře Hostýnských vrchů Kelčském Javorníku (865 m n. m.) postavena 35 m vysoká rozhledna, která nabízí kruhový výhled do všech světových stran.

Půdorys rozhledny připomíná hodinový ciferník a 12 rovnoměrně rozmístěných vyhlídkových plošin zase sluneční hodiny. Autory rozhledny jsou Marta Balážiková a Ondrej Balážik a na stavbu bylo použito 29 tun dřeva a 24 tun oceli.

VYBERTE SI UBYTOVÁNÍ V OKOLÍ

Stezka korunami stromů Lipno

Vznikla jako první atrakce v České republice, a to již v roce 2012. Hlavní devizou lipenské lipenské Stezky jsou skvělé výhledy na Šumavu a na Lipenské jezero, a když se poštěstí, tak i na vzdálené vrcholky rakouských Alp

Procházka několik metrů nad zemí je zakončena věží dosahující výšky 40 metrů. Pro malé i velké děti tu mají tři zážitkové stanice s lanovými prvky, které jsou umístěny ve výšce 24 metrů nad zemí. Takže strach z výšek nechte doma.

VYBERTE SI UBYTOVÁNÍ V OKOLÍ

Stezka v oblacích Dolní Morava

Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. “Stezku v oblacích” najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1116 metrů. Délka stezky je 710 metrů. Dolů pak rychle sjedete třeba toboganem.

Na rozhlednu vás vyveze lanovka, ale kdybyste měli chuť dát si do těla, můžete se vydat i po speciální cestě pro skialpinisty.

VYBERTE SI UBYTOVÁNÍ V OKOLÍ

Stezka Valaška v korunách beskydských stromů

Najdete ji u horní stanice lanové dráhy na Pustevnách, hned kousek od běžeckého areálu, přibližně 250 metrů od lanovky směrem k vrcholu Tanečnica. Nadzemní část stezky je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina Skywalk – 150 metrů dlouhý zavěšený “himálajský” chodník.

Při výstupu na vrchol jsou odpočívárny s lavičkami. Po výstupu na nejvyšší bod ve výšce 1099 metrů nad mořem vás čeká nádherný výhled do dalekého okolí.

VYBERTE SI UBYTOVÁNÍ V OKOLÍ

Jaké další rozhledny máte rádi? Napište nám do diskuse.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky