Chtěli byste zažít pozorování severní polární záře, nazývané též Aurora Borealis? Vidět tančící barevná světla na noční obloze v arktické divočině je snem mnoha cestovatelů! Vydejte se na „lov“ polární záře již od 1 170 Kč za zpáteční letenku.

Reykjavík je velmi populárním a jedním z nejlevnějších míst na pozorování polární záře. Na Islandu se kromě Aurory Borealis můžete těšit také na sopkygejzírymodrý led a horké termální prameny. Oblibě se těší zejména velké geotermální lázně Blue Lagoon, které naleznete u letiště Keflavík. Cena celodenního vstupu při rezervaci online je 40EUR.

LETENKY A TERMÍNY NA ISLAND ZDE

LETENKY A TERMÍNY NA ISLAND Z PRAHY S ČSA ZDE

  • počet míst omezen
  • cena s příručním zavazadlem

Základní informace o polární záři

Co je to polární záře? Polární záře, tzv. Aurora, má pojmenování po římské bohyni úsvitu. Jedná se o světelný úkaz nastávající ve vysoké atmosféře. Příčinou tohoto jevu je, že se silně nabité elektrony slunečního větru srazí s různými atmosférickými prvky v oblasti severního nebo jižního pólu země.

Kdy je nejlepší čas vidět polární záři? Polární záře je těžko předvídatelná. Existují na ní však krátkodobé online předpovědi. Severní polární záře Aurora Borealis se dá nejlépe pozorovat blízko severního polárního kruhu od září do března. Jižní polární záři je možné v některých koutech světa nejlépe spatřit od června do října.

Kde pozorovat polární záři?Abyste záři viděli, potřebujete splnit tyto 3 podmínky:

  1. Být na odlehlém místě bez světelného znečištění. Potřebujete zkrátka tmu.
  2. Nacházet se poblíž polárního kruhu (severního nebo jižního)
  3. Polární aktivita musí být vysoká. Polární záře se může objevit v různých hodinách v noci. Nejběžnější čas je od 00-03:00, kdy bývá největší tma.

Naše nejoblíbenější aktivity

Podívejte se na polární záři v rámci tří hodinového výletu. Pokud záři neuvidíte, máte nárok na další výlet zdrama. Tip na ćelý den: Prozkoumejte dramatickou krajinu jižního Islandu na 10hodinové prohlídce z Reykjavíku. Zažijte rozmanitou přírodu v nejlepším případě s vodopády a černými písečnými plážemi. Projděte se za kaskádami Seljalandsfossu a vydejte se na ledovcové čenichy na Sólheimajökull.

Podívejte se na nabídky ubytování

Booking.com

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky