Fallas jsou několikametrové figury nebo spíše celá sousoší figur, které jsou rozmístěna po městě Valencie. Mohou znázorňovat pohádkové bytosti nebo známé politiky, fotbalisty nebo lidi ze showbyznysu.

Las Fallas jsou expresivní a barevné karikatury. Vyrábějí se z bílého korku nebo z dřevokartonu. Figury jsou velmi drahé, mohou stát několik desítek, nebo dokonce až 100 tisíc eur.

Kdy? od 12. do 19. března na počest svatého Josefa (san José)

Kde? centrum Valencie

Co váš čeká? Na tento svátek jsou vyráběny figury ze dřeva, kartonu a sádry a dosahují obřích rozměrů 5–30 metrů. Umělci se účastní oslav se svými návrhy figur. Komise poté vybírá nejhezčí figuru a v noci 19. března se všechny figury kromě té vítězné zapálí.

Shoří všechny figury kromě těch, které návštěvníci označí za nejkrásnější. Ty skončí v muzeu Fallero. Španělsko by si přálo, aby tyto velmi starobylé slavnosti (první písemná zmínka o nich pochází z 18. století) byly zaneseny na seznam duchovního dědictví lidstva UNESCO. Každoročně přilákají více než milión turistů.

V období svátku Las Fallas jsou dokonce býčí zápasy, jejichž sezóna právě začíná, odsunuty do pozadí. Gigantické sochy z papíru lemují osvětlené ulice, kde voní koblihy churros a paelly.

Letenky z Vídně za 2 107 Kč

Letenky z Prahy od 3 666 Kč

LETENKY S PELIKÁNEM ZDE

Ubytování s možností storna zdarma

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.

Aktivity ve Valencii

Zajistěte si předem vstupenky na největší atrakce ve Valencii. Vše online, okamžité potvrzení, bez čekání ve frontě a u vybraných aktivit i možnost zrušení zdarma.

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Kompenzace za zrušený let

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Transfer z letiště

Letenky