Nejoblíbenější trhy v roce – Vánoční trhy v Praze se otevírají již tento víkend 23. a 24 listopadu.

Jedná se především o menší lokální trhy v městských částech, jako jsou populární vánoční trhy na náměstí Míru, na Pražském hradě a mezi prvními se otevřou také trhy na Tylově náměstí (I. P. Pavlova).

Tradiční vánoční trhy na Míráku

Velmi oblíbené vánoční trhy se nachází před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru v městské části Vinohrady. Tady se začíná vůbec nejdříve z celé Prahyuž ve středu 20. listopadu. Chybět nebude typické vánoční občerstvení (jako je vánoční punč, svařené víno, teplé palačinky, speciality na grilu a mnohé další), drobné dárkové zboží, nejrůznější ozdoby na vánoční stromečekvykrajovátka vánočního cukroví, sušené ovoce, koření, čaje a káva, ale i řemeslné výrobky keramiků, šperkařů, pletené rukavice a šály, háčkované výrobky, vánoční prostírání, jmelípurpuryfrantiškyprskavky a spousta dalšího.

Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře. Trhy jsou otevřeny denně od 10:00 do 19:00 hodin, až do Štědrého dne.

Vánoční trhy na Pražském hradě

Trhy na Pražském hradě se konají na malebném náměstí U Svatého Jiří od 23. listopadu 2019 až do 6. ledna 2020. Poctivé svařené víno a tradiční vánoční speciality jsou samozřejmostí, naši prodejci vám však nabídnou i méně známé lahůdky.

V průběhů trhů na vás čeká i bohatý doprovodný program, např. na náměstí za katedrálou sv. Víta, Václava a Vojtěcha budou stánky s českými výrobky. K vidění bude kovář, ražba mincí, malování ozdobiček a výrobky z ovčí vlny. Pokud každoročně nedočkavě škrtáte v kalendáři dny do Vánoc a vánoční atmosféru zkrátka milujete, rozhodně si trhy na Pražském hradě nenechte ujít.

Plánujete výlet do Prahy? Podívejte se na ubytování

Booking.com

Do vyhledávacího pole můžete zadat město a datumy dle vlastní volby. Děkujeme, že si rezervujete ubytování přes náš portál.Tipy na levné ubytování v Praze tento víkend

Apartmány od 900 Kč
Pensiony od 750 Kč
Hostely od 400 Kč
Hotely od 600 Kč

Obrázky jsou ilustrační. Ceny “od” jsou orientační a mohou se změnit.

České vánoční trhy na I. P. Pavlova

Vánoční trhy budou otevřeny od úterý 26. listopadu do 24. prosincena Tylově náměstí u zastávek tramvají I. P. Pavlova. Čeká na vás nabídka vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel i vánoční občerstvení.

Dopravně je Tylovo náměstí výborně dostupné. Ze stanice metra I. P. Pavlova, jednoho z nejvýznamnějších dopravních uzlů v Praze, stejně tak jako ze zastávek a křížení linek několika tramvají, je to doslova pár kroků.

Vyhledejte si nejvýhodnější ceny dárků

Stačí napsat jedno slovo a klikněte na vyhledat

Mohou se Vám hodit naše další služby:

Nabídky ubytování

Levné parkování na letišti

Cestovní pojištění

Půjčení vozu

Vstupenky a výlety

Transfer z letiště

Letenky